Jak uzyskać pożyczkę gotówkową?

Jak uzyskać pożyczkę gotówkową?

Pożyczka gotówkowa to wygodny sposób pozyskania dodatkowych pieniędzy. Można przeznaczyć ją na dowolny cel, bez konieczności przedstawiania go pożyczkodawcy. Nie trzeba nawet udawać się do stacjonarnego punktu wybranej instytucji finansowej; wystarczy złożenie wniosku przez internet. Po jego pozytywnym zweryfikowaniu środki są przelewane nawet tego samego dnia, by kolejnego widnieć już na koncie klienta. A jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę przez internet? Podpowiadamy!

Materiał reklamowy PKO Bank Polski

Co jest potrzebne do otrzymania pożyczki?

Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest fakt, że aby ją uzyskać, nie musisz przedstawiać wielu dokumentów. Podstawą do otrzymania dodatkowych środków jest zdolność kredytowa, czyli potwierdzenie możliwości terminowej spłaty zadłużenia. Instytucja finansowa udzielająca pożyczki musi mieć bowiem pewność, że zobowiązanie nie będzie dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Dokona zatem oceny Twojej zdolności kredytowej na podstawie informacji o dochodach, miesięcznych kosztów utrzymania i sprawdzenia regularności spłat ewentualnych dotychczasowych zobowiązań w BIK, BIG i KRD.

Dane na temat wysokości dochodów oraz wydatków podajesz samodzielnie, wpisując kwoty we wniosku. W przypadku mniejszych pożyczek nie trzeba zwykle załączać zaświadczenia o zarobkach. Doskonałym przykładem jest pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim – do kwoty 6700 zł nie są wymagane żadne dokumenty. Dopiero powyżej tej wartości może być potrzebny wyciąg z konta czy wspomniane zaświadczenie, albo w przypadku przedsiębiorców – PIT 36 lub PIT 36L. Pozostałe potrzebne informacje to dane z dowodu osobistego oraz kontaktowe i numer rachunku bankowego.

Jak uzyskać pożyczkę przez internet?

Uzyskanie pożyczki przez internet jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy, w którym wskazujesz swoje dane oraz informacje o dochodach, wydatkach i liczbie osób na utrzymaniu, a także numer rachunku bankowego. Uprzednio wybierasz oczywiście interesującą Cię kwotę pożyczki oraz liczbę rat, na które chcesz ją rozłożyć.

Następnie dokonujesz weryfikacji swoich danych – to zabezpieczenie przed zaciąganiem pożyczki na dane innej osoby. W tym celu możesz wykonać zwrotny przelew, zazwyczaj w wysokości 1 gr lub 1 zł albo skorzystać z aplikacji do natychmiastowej weryfikacji tożsamości online. W tym drugim przypadku należy zalogować się do swojego konta bankowego online, a system sprawdzi, czy podane przez Ciebie dane są zgodne z przypisanymi do rachunku.

Jeżeli chcesz pożyczyć pieniądze w banku, którego jesteś klientem, to wnioskujesz o nią w odpowiedniej zakładce na stronie albo aplikacji – już bez etapu weryfikacyjnego.

Pożyczka gotówkowa w PKO BP

Zazwyczaj, aby wziąć pożyczkę gotówkową w banku, a nie pozabankowej instytucji finansowej, konieczne jest prowadzenie w nim rachunku. Jednym z niewielu wyjątków od tej reguły jest PKO Bank Polski udzielający pożyczek do 6700 zł również osobom, które nie są jego klientami. Z kolei korzystający na co dzień z usług PKO BP mogą wnioskować nawet o 255 550 zł. W obu przypadkach nie płacisz prowizji, cały proces odbędzie się online, a pieniądze trafią na Twoje konto nawet w zaledwie jeden dzień.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds