Od kwiatów domowych do najpiękniejszych ogrodów świata

Od kwiatów domowych do najpiękniejszych ogrodów świata

Do mieszkania seniorki Pani Joli wchodzi się jak do oranżerii, gdyż jest wielką miłośniczką kwiatów. Pewna nastolatka, wchodząc do tego mieszkania, powiedziała: „Tutaj mieszka kwiatoholik!‘’ I to był fakt. Pani Jola miała setki kwiatów ustawionych na każdym parapecie i na konstrukcjach, które wykonał jej mąż. Niedawno Pani Jola dostała niezwykły kwiatek, jest to egzotyczna roślina. Nigdy wcześniej nie widziała tak wykwintnej roślinki. Ponieważ w opakowaniu nie było ulotki informującej o wymaganiach tej rośliny, więc Pani Jola postanowiła zasięgnąć wiadomości w Internecie. Miała okazję przekonać się i docenić jak to dobrze, że niedawno ukończyła kurs komputerowy. Nawet nie spodziewała się ile jest wiadomości na interesujący ją temat i w dodatku ilustrowane zdjęciami.

Artykuł powstał w ramach projektu pn. „Cyfrowy Senior 60 Plus” realizowanego przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021 -2025.

Internet kopalnia wiedzy nie tylko o kwiatach

W czeluściach internetu znaleźć można porady np.:  jak sobie radzić, gdy roślinę zaatakuje jakaś choroba. Takie informacje jak i kiedy i w jaki sposób przesadzić daną roślinę. Pani Jola dowiedziała się nawet o tym jak ustawić kwiaty w domu, aby czuły się dobrze, pięknie rozwijały i cieszyły oczy domowników oraz gości. Okazuje się, że niektóre kwiaty nie lubią sąsiedztwa innych i dlatego nie rosną i nie chcą zakwitnąć…! Ale o tych wszystkich szczegółach można się dowiedzieć z Internetu. Kiedy na zewnątrz jest przenikliwe zimno, plucha, czy zawieja śnieżna… można wykorzystać czas w domu. Czyż nie jest to wygodniejsze niż bieganie od biblioteki do biblioteki z zapytaniem czy mają jakieś poradniki dotyczące opieki nad roślinami domowymi. W ten sposób traci człowiek czas, który mógłby efektywniej wykorzystać. Trzeba też uświadomić sobie, że w Internecie jest aktualna wiedza na dany temat, natomiast w książkach wydanych np. 20 lat temu niektóre treści mogą być już nieaktualne. Oczywiście będąc uczestnikiem kursu komputerowego trenerzy mówili, że trzeba sprawdzać fakty w różnych źródłach ?  Naukowcy z danej dziedziny, także i botanicy dokonują nieustannie odkryć i eksperymentują z roślinami. Warto
o tym pamiętać!

Wirtualne „wyprawy” do najpiękniejszych Ogrodów Świata

Kiedyś propagowano np. sztuczne nawożenie roślin, a teraz ekolodzy biją na alarm, że to bardzo niekorzystne dla całej przyrody, a więc i dla nas – ludzi, bo jesteśmy jej częścią. Panią Jolę te zaczerpnięte z Internetu wiadomości skłoniły do podjęcia dyskusji na portalach internetowych. Jakże była szczęśliwa, że może z innymi „kwiatoholikami” wymieniać poglądy, dzielić się wiadomościami na interesujące ją tematy. Jej życie stało się o wiele ciekawsze, niż było dotychczas. Oprócz wymiany poglądów na forach internetowych podjęła również wirtualne „wyprawy” do najpiękniejszych Ogrodów Świata, bo przypomniała sobie, że na kursie komputerowym pokazano jej jak to się robi. Nie tylko sama cieszyła się „tym odkryciem”, ale zachęcała innych, aby z tego korzystali.

Zajęcia – os Jagiellońskie 19 – Kraków

Zajęcia – os Jagiellońskie 19 – Kraków

Czyż życie po sześćdziesiątce nie może być ciekawe!? Kiedy człowiek w tym wieku może robić to, co naprawdę chce, a niekoniecznie, musi! A to jest przecież zasadnicza różnica – nie tylko w tym wieku!

W tych internetowych podróżach można przeżywać niezapomniane chwile, nie wydając ani grosza więcej niż opłata internetowa, a to przecież dla wielu emerytów nie jest obojętne, choćby mieli nawet czternastą emeryturę, zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach.

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds