Opaska dla seniora — bezpieczeństwo Twoich bliskich na cały rok!

Opaska dla seniora — bezpieczeństwo Twoich bliskich na cały rok!

Codzienne obowiązki i pęd życia niestety bardzo często skutecznie utrudniają nam utrzymanie stałego kontaktu z naszymi najbliższymi seniorami. Nasi rodzice, czy dziadkowie nie chcąc nam przeszkadzać, usuwają się w cień i starają się nie zaprzątać nam głowy swoimi sprawami. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby usprawnić kontakt z bliskimi, i chcesz, aby członkowie Twojej rodziny czuli, że mogą na Ciebie liczyć, oraz aby mieli pewność, że w nagłej sytuacji zdążysz przyjść im ze wsparciem, pomocne mogą okazać się nowoczesne urządzenia, takie jak inteligentna opaska SOS z GPS dla seniora z czujnikiem, model LocoLife Plus. Smartband działający z dedykowaną, polską aplikacją to doskonały sposób na zdalną opiekę nad naszym bliskim i poprawienie komfortu osób, które są dla nas ważne.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jak działa opaska dla seniora i dlaczego przydaje się osobom starszym?

Opaska SOS to niewielkie wielofunkcyjne urządzenie, które senior nosi na swoim nadgarstku. Ponieważ smartband jest wodoszczelny, starsza osoba nie musi zdejmować go do mycia rąk, w czasie deszczu, czy wykonywania codziennych prac domowych. Co istotne, opaska LocoLife Plus posiada przycisk SOS — jeśli Twój bliski źle się poczuje i będzie potrzebować natychmiastowej pomocy, po naciśnięciu jednego guzika wyśle na Twój telefon alarm ze swoją dokładną lokalizacją.

Kolejną ważną funkcją, w którą wyposażone jest LocoLife Plus, jest czujnik upadku — na Twoim smartfonie już kilka sekund po zdarzeniu pojawi się informacja, kiedy bliski upadnie lub się przewróci. Zyskujesz cenny czas na dotarcie z pomocą do seniora — a kto wie, może nawet na uratowanie mu życia!

Opaska SOS dla seniora LocoLife Plus umożliwia seniorowi wykonanie pomiarów takich jak ciśnienie i puls oraz odczyt wyników na wyświetlaczu. Urządzenie wskazuje aktualną datę i godzinę, a także ilość kroków. Ponieważ działa jak telefon komórkowy i posiada zainstalowaną kartę SIM, senior może bez trudu z niego dzwonić i odbierać przychodzące na opaskę połączenia.

Opaska SOS dla seniora, korzyści dla opiekunów

Opaska SOS dla seniora LocoLife działa z dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina — po zainstalowaniu jej na swoim telefonie, opiekun zyskuje dostęp do wszystkich najważniejszych funkcjonalności urządzenia:

  • możliwość całodobowej lokalizacji seniora, sprawdzania, czy bliski wrócił do domu z zakupów lub spaceru, upewnienie się, że nie błąka się samotnie wieczorem;
  • wykonywanie zdalnie pomiarów pulsu i ciśnienia, by przekonać się, jak czuje się bliski;
  • odbieranie powiadomień SOS i alertów o upadku;
  • odbieranie powiadomień o opuszczeniu lub powrocie do wyznaczonej przez nas wcześniej strefy bezpieczeństwa;
  • możliwość sprawdzenia historii lokalizacji i przekonania się, gdzie senior znajdował się nawet do kilkudziesięciu dni wstecz.

Opaska SOS — opiekuj się bliskim przez cały rok

Bogaty zakres funkcjonalnośi opaski SOS LocoLife Plus sprawia, że jako opiekun możesz w pełni zdalnie opiekować się swoim bliskim przez cały rok, niezależnie od tego, jaka dzieli Was odległość. Będąc w pracy, swobodnie sprawdzisz, gdzie znajduje się Twój bliski. Kiedy wybierzesz się na wakacje, również będziesz miał wszystko pod kontrolą. Ponieważ urządzenie wykonuje i odbiera połączenie telefoniczne, jest dużo praktyczniejszym rozwiązaniem niż smartfon, z którego obsługą seniorzy często mają problem. Opaska SOS jest doskonałym pomysłem nie tylko na prezent, ale też wtedy, gdy bez konkretnej okazji chcesz okazać bliskiemu swoją troskę. Przekonaj się sam, jak skuteczna jest nasza opaska i zapewnij ochronę swoim bliskim.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds