Pierścionek zaręczynowy z białego złota – jakie kamienie szlachetne dobrze się z nim komponują?

Pierścionki zaręczynowe z białego złota stały się prawdziwym hitem w ostatnim czasie. Wszystko dzięki nowoczesnemu charakterowi, który czyni te wyroby jubilerskie wyjątkowymi. Dusza biżuterii zaklęta jest jednak nie w kruszcu, a w klejnocie. Jak zatem poradzić sobie z wyborem kamienia szlachetnego?

Materiał reklamowy Savicki

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym kierować się w wyborze kamienia szlachetnego?

Klejnot, który stanie się koroną tej niezwykle znaczącej biżuterii, powinien zostać dobrany z odpowiednią precyzją. W końcu jego zadaniem jest nie tylko upiększenie wyrobu, ale także nadanie mu konkretnego znaczenia. Właśnie dlatego, w poszukiwaniu wymarzonego kamienia szlachetnego, należy kierować się przede wszystkim symboliką. Znaczenie przypisane konkretnemu minerałowi może stać się wiadomością kierowaną do ukochanej. W takim przypadku, świetnym wyborem okaże się pierścionek z białego złota zdobiony przez rubin lub diament. W ich znaczeniu znajdziemy najdroższe wartości, takie jak miłość, pożądanie, wierność i szczerość. Tak bogata symbolika idealnie opisuje to, co najważniejsze w udanym związku. Ponadto oba kamienie znajdują się w ścisłej czołówce najtrwalszych klejnotów, dając tym samym gwarancję, że ukochany pierścionek zaręczynowy przetrwa długie lata. Oprawa z białego złota podkreśla wszelkie atuty klejnotów. Tak skomponowany symbol miłości będzie perfekcyjny pod każdym względem – trwałości, znaczenia i prezencji. W końcu każda kobieta wpadnie w zachwyt na widok pierścionka zaręczynowego białe złoto z brylantem.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Białe złoto i szafir – niesamowite połączenie

Godne poświęcenia uwagi jest także inne, równie piękne połączenie. Mowa oczywiście o duecie składającym się z białego złota i szafiru. Głębia niebieskości, która charakteryzuje szafir, w perfekcyjny sposób odbija się na srebrzysto-białym tle. Chociaż taka kompozycja sama w sobie jest szalenie efektowna, można ją wzbogacić o diamenty, które nadadzą biżuterii ponadczasowego blasku. Właśnie taki model lśnił na palcu księżnej Diany. Wywołał on spore zainteresowanie, ponieważ wbrew tradycji, która nakazywała, aby był wykonany na zamówienie, pochodził z katalogu jubilerskiego. Niemniej to posunięcie wpłynęło na wzrost popularności klejnotu. Od tamtej chwili, coraz więcej kobiet marzy o symbolu miłości, koronowanym przez szafir. Nic dziwnego, w końcu wspomniany kamień szlachetny odznacza się nietuzinkową, fenomenalną prezencją, głęboką symboliką i imponującą trwałością. Występuje w wielu różnych barwach, zatem z łatwością dopasuje się do preferencji twojej drugiej połówki, lśniąc w pierścionku zaręczynowym z białego złota od SAVICKI.

Czy kamienie syntetyczne sprawdzą się w pierścionku zaręczynowym?

W poszukiwaniu taniego pierścionka zaręczynowego, konsumenci zaczynają rozważać wybór kamienia syntetycznego. Jest on znacznie tańszy od naturalnych klejnotów, a dobrze wykonany może je do złudzenia przypominać. Najpopularniejszym kamieniem tego typu jest każdemu świetnie znana cyrkonia. Zazwyczaj jest ona bezbarwna, zatem używa się jej jako zamiennika diamentu. Chociaż prezencja oby kamieni może być zbliżona, nie można powiedzieć tego samego o ich właściwościach. Wraz z biegiem czasu, w wyniku matowienia, cyrkonia straci swój pierwotny blask. Znacznie lepszym wyborem okażą się kamienie półszlachetne. Być może są one nieco droższe, jednak tak znacząca biżuteria powinna zostać ukoronowana przez klejnot, który w godny sposób upamiętni uczucie kwitnące między dwojgiem ludzi.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds