Jakie ubezpieczenie na życie wybrać, żeby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać, żeby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę?

Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego. Można rozszerzyć je również o inne elementy, które pozwolą Tobie oraz Twoim bliskim spać spokojniej. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią polisę, która będzie w stu procentach dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Oto najważniejsze informacje, dzięki którym wykupisz idealne ubezpieczenie na życie!

Materiał reklamowy Compensa

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest umową zawieraną z towarzystwem ubezpieczeniowym. Przedmiotem umowy ubezpieczenia jest życie lub zdrowie osoby ubezpieczonej. W przypadku śmierci ubezpieczonego, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca świadczenie osobom wskazanym przez ubezpieczonego, tym samym najbliżsi zmarłego otrzymują, jakże potrzebne w tej sytuacji, wsparcie finansowe. Jest zatem niezwykle istotne, by każdy nas posiadał polisę na życie.

Ubezpieczenie na życie może obejmować inne przypadki, tzw. ryzyka ubezpieczeniowe, których wystąpienie będzie powodowało prawo do uzyskania świadczenia, czyli określonej sumy pieniędzy czy renty, np.: powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, a nawet dożycie określonego wieku. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i wybrać taki zakres ochrony, który zapewni wsparcie w wielu sytuacjach – nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Pamiętaj! Ubezpieczenie na życie możesz zawrzeć w formie umowy indywidualnej, ale są też dostępne rozwiązania, w których w ramach jednej polisy możesz ubezpieczyć nie tylko siebie, ale również małżonkę/małżonka (lub partnerkę/partnera) oraz dzieci.

O jakie elementy można rozszerzyć ubezpieczenie na życie?

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb, możesz wybrać ubezpieczenie na życie pełniące nie tylko funkcję ochronną, ale również pozwalającą gromadzić kapitał i inwestować w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK). Taka umowa zapewnia ochronę ubezpieczeniową, pewny kapitał w przypadku śmierci w trakcie trwania ochrony albo dożycia określonego wieku, a także pozwala inwestować w UFK. To zabezpieczenie przyszłości Twojej i Twojej rodziny. Takie ubezpieczenie w Compensie nosi nazwę Compensa Maxima.

To jednak nie wszystko. Ubezpieczenie na życie można rozszerzyć o wiele dodatkowych ryzyk. Przykładowo Compensa umożliwia takie rozszerzenie zakresu oferowanych umów ubezpieczenia, które zapewnia dodatkowo:

  • świadczenia związane ze zdiagnozowaniem poważnej choroby, w tym nowotworu złośliwego, operacją chirurgiczną w kraju lub za granicą;
  • wsparcie finansowe w przypadku niezdolności do pracy po nieszczęśliwym wypadku albo w trakcie leczenia choroby nowotworowej;
  • ochronę w przypadku dłuższego pobytu w szpitalu (zarówno w Polsce, jak i za granicą);
  • ochronę obejmującą zdarzenia dotyczące dzieci lub innych członków rodziny – np. teściów;
  • assistance domowy i medyczny, który umożliwi łatwiejsze radzenie sobie z rozmaitymi problemami, np. natury zdrowotnej.

Co wziąć pod uwagę, wybierając ubezpieczenie na życie?

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia na życie, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony, który zapewni Tobie oraz Twoim najbliższym. Możesz zdecydować się zarówno na podstawową polisę albo rozszerzyć ją o wymienione wyżej elementy. Sprawdź, jakie pakiety w tym zakresie oferuje ubezpieczyciel, a w razie wątpliwości skontaktuj się z agentem, który udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Zakres ochrony to nie wszystko. Wybierając polisę na życie, zwróć także uwagę na:

  • sumę ubezpieczenia, a więc górną granicę odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej (jest to maksymalna kwota, jaką może wypłacić wybrane towarzystwo);
  • wysokość składki, jaką zapłacisz za swoją polisę;
  • to, czy wybrana polisa stanowi ubezpieczenie zarówno na życie, jak i dożycie (określonego w warunkach umowy wieku).

Podsumowując, wybór ubezpieczenia na życie powinien być uzależniony przede wszystkim od Twoich potrzeb i tego, czy chcesz zabezpieczyć członków rodziny na wypadek własnej śmierci, czy dodatkowo pragniesz ochronić zdrowie swoje i bliskich lub zbudować kapitał na przyszłość.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, możesz sprawdzić ranking ubezpieczeń na życie, który pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Gdzie kupić polisę na życie?

Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie na życie lub zdrowie, które zapewni Ci szeroki zakres ochrony i korzystne warunki finansowe, polecamy cenione towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak Compensa. Duża liczba pakietów, które dopasujesz do indywidualnych potrzeb, możliwość rozszerzenia polisy o dodatkowe świadczenia oraz kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy powodują, że zadbasz o siebie i rodzinę w najlepszy możliwy sposób.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds