Po odrobinę więcej kultury do Internetu

Po odrobinę więcej kultury do Internetu

Wrocławskie instytucje kultury powoli zaczynają się dostosowywać do nowej sytuacji. Nowa jakość, a może tylko inna forma przekazu.

kultury

Europa na widelcu 2019, fot. J.Dudzik

Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się, że do Wrocławia ściągali na duże plenerowe imprezy, a to kucharze z kuchniami świata, a to kramarze na jarmarki. Rozstawiali kramy i ściągali tłumy na wrocławski rynek. Ten rok jest inny. Pełen zakazów i ograniczeń. Powoli restauracyjne ogródki odzyskują rynkową przestrzeń, a spragnieni kultury znajdą ją Internecie. Zajrzyjcie na strony Teatru Współczesnego czy Wrocławskiego Teatru Lalek, by przekonać się, że wcale nie ma posuchy.

„Long Story Short Film Festival”

W Dolnośląskim Centrum Filmowym trwa festiwal filmów krótkometrażowych. 92 filmy, w tym 76 konkursowych i 16 pokazów specjalnych tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły.

TIFF

Ciekawie zapowiadają się warsztaty cenionego wśród pasjonatów fotografii festiwalu TIFF. Tym razem bardziej to będą wydarzenia edukacyjne pod nazwą TIFF 365. Zajrzyjcie na Facebooka lub na stronę tutaj tutaj. Tam wszystko jest wytłumaczone, kto i po co.

Wrocławski Teatr Współczesny

kultury

WTW, fot. J.Dudzik

Od lat Wrocław oraz Wrocławski Teatr Współczesny organizują Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU. W tym roku nie możemy zorganizować Festiwalu Czytań naszych sztuk, ale pragniemy nawiązać do bogatego plonu naszego konkursu i zaprezentować 5 teatralnych wideoklipów pod tytułem – Mówią kobiety.
Na 15 przyznanych do tej pory w konkursie nagród – 10 trafiło do rąk Pań Autorek. Sztuki pisane przez kobiety i o tematyce kobiecej były też najczęściej wystawiane na scenie i w formie czytań performatywnych. Ten rys programowy konkursu nie był zamierzony – pojawił się po prostu jako wykładnia rzeczywistej siły artystycznej kobiet i zarazem odzwierciedlenie wagi tego tematu w polskim teatrze. Więcej informacji na Facebooku tutaj a teksty znajdziecie tutaj.

Spółdzielnia Bajek Tęcza

Wrocławski Teatr Lalek także bawi widzów w Internecie i zaprasza do czynnego uczestnictwa. Może ta nowa jakość w kulturze będzie się Wam podobała. Warto sprawdzić. „Bajka z zamkniętego teatru” to nowa jakość w kulturalnym grajdołku. Fantazja i pełne nowych pomysłów stworki zawładną waszymi umysłami. Nie wszystkim musi się to podobać, ale każdy znajdzie radość w kontakcie z aktorami. Na czas zamknięcia teatru powstała Spółdzielnia Bajek Tęcza, bardzo ciekawa instytucja.  Tutaj ich znajdziecie w Internecie.

Jeśli jednak wolicie szukać kultury w muzeum, to warto pooglądać tryptyk Hieronima Boscha,  tutaj, świetna realizacja i te zbliżenia.

W Internecie jest mnóstwo kultury, bo tam przeniosło się życie.

tekst Jerzy Dudzik

Czytaj także – Muzeum Narodowe

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds