Muzeum Narodowe we Wrocławiu wznawia działalność. Na razie w ograniczonym zakresie

Muzeum Narodowe we Wrocławiu wznawia działalność. Na razie w ograniczonym zakresie

Wszystkie oddziały Muzeum Narodowego we Wrocławiu uchylają podwoje dla zwiedzających. Najistotniejsze są limity zwiedzających.

we Wrocławiu

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Potrzeba sporo szczęścia, by dostać się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Bilety kupujemy w Internecie, chodzimy w maseczkach i dezynfekujemy ręce. Czas zwiedzania też będzie krótki, zostaną wyznaczone seanse. Trochę jak w kinie. Trudno nazywać takie zwiedzanie normalnością, właściwie zostały uchylone ledwo drzwi do wybranych oddziałów muzealnych.

Maseczki, mierzenie temperatury i dezynfekcja

Do Muzeum wpuszczani są wyłącznie widzowie w maseczkach i konieczna jest dezynfekcja rąk płynem dostępnym przy wejściu. Wszystkim osobom wchodzącym do Muzeum będzie mierzona temperatura. Temperatura powyżej 37,5 0 C jest podstawą do odmowy zgody na zwiedzanie. Toalety będą czynne normalnie i  częściej będą dezynfekowane.

Nie działają szatnie, ustawiono samoobsługowe wieszaki przy wejściu. Nie macie co liczyć na kawę w muzeum, to jeszcze nie ten etap. Księgarnie i sklepiki z pamiątkami działają w trybie online. Nie kupicie pamiątek na miejscu.

Czytaj także Wirtualna Noc Muzeów

Muzeum Narodowe gmach główny
Limit zwiedzających 81, czynne w godzinach od 12:00 do 16:00.
Dostępne wystawy stałe „Sztuka polska XVII–XIX w.”, „Sztuka europejska XV–XX w.” i czasowa „Secesja w metalu”.

Panorama Racławicka
Limit zwiedzających 12 osób, czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10:00 do 17:00 (pierwszy seans o godz. 10.00, ostatni o 17.00). Seans odbywa się co pół godziny.

Muzeum Etnograficzne
Limit zwiedzających 15 osób, czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 16:00.

we Wrocławiu

monografia Willmanna

Pawilon Czterech Kopuł
Limit 100 osób, czynne w godzinach od 12:00 do 16:00.
Dostępne wystawy „Kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI w.” i „Willmann. Opus magnum”

Do pełni szczęścia jeszcze trochę czasu upłynie. Na obecnym  normalność szybko nie nadejdzie, ale lepsze to niż nic. Wybierzecie się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu?

Na zakończenie mamy świetną wiadomość. Udało się, jest zmiana terminu zakończenia wystawy Willmanna. Nowy termin zakończenia wystawy to 4 października 2020 roku. Duża powierzchnia wystawiennicza pozwala na bezpieczne i swobodne podziwianie dorobku śląskiego mistrza nawet przez 50 osób jednocześnie.

Więcej informacji praktycznych znajdziecie tutaj.
Zanim wybierzecie się na muzealną wycieczkę, obejrzyjcie na stronie  tutaj Wirtualną Noc Muzeów.  Oglądanie dzieł sztuki w Galerii Śląskiej będzie ciekawsze.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds