Prenumerata Gazety Senior
Czy kurierzy pracują w sobotę?

Czy kurierzy pracują w sobotę?

Czy kurierzy pracują w sobotę? Pracują, pracują. Co mają nie pracować. Domyślam się, że pytając czy kurierzy pracują w sobotę chcesz się dowiedzieć, czy jest szansa, że w sobotę dotrze twoja paczka (ewentualnie czy otrzymasz w sobotę paczkę, na którą czekasz), a nie, że chcesz zostać kurierem i zastanawiasz się czy będziesz miał wolne weekendy. Chociaż poniekąd to na to samo wychodzi, nie? No więc mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Kurierzy pracują, paczki dochodzą… ale nie wszystkie.

Czy kurierzy pracują w sobotę – przypadek przesyłki kurierskiej

Ale może po kolei. Jeżeli chcesz nadać paczkę, która zostanie dostarczona w sobotę, to jest taka możliwość, ale z pewnymi ograniczeniami. Pierwszym ograniczeniem jest sama dostępność usługi. Nie każda firma ma ją w ofercie. Do tego na przykład InPost udostępnia tą usługę tylko klientom biznesowym. Jak sprawdzić, którzy kurierzy pracują w sobotę? Ciężka sprawa. Owszem, można zerknąć do porównywarki/kalkulatora cen. Jest to wygodna sprawa, bo pokazuje ci w jednym miejscu cenę za przesyłkę o ustalonych parametrach u różnych operatorów. No więc zaznaczasz sobie kratkę „dostawa w sobotę” i patrzysz co ci wyskoczy. Problem w tym, że porównywarki to tak naprawdę nie porównywarki, tylko portale pośredniczące w sprzedaży usług logistycznych. Czyli nawet jeżeli strona jest funkcjonalna i nie wymaga rejestracji (bo i tak bywa), to pokazuje ofertę pośrednika, a niekoniecznie pełną ofertę operatora. Pośrednik może, ale nie musi mieć dostępu do wszystkich usług. Jeżeli to co wyrzuci ci kalkulator cen ci się nie spodoba, to zostało odwiedzić strony różnych operatorów i poszukać.

Drugim problemem jest kasa. Za przesyłkę dostarczoną  w sobotę trzeba zapłacić ekstra, często niemało. Ze wspomnianych już kalkulatorów cen dowiesz się nie tylko czy kurierzy pracują w sobotę, ale także ile cię ta frajda będzie kosztować. Na ogół jest to dodatkowe 15 zł (tyle sobie liczy InPost), więc w sumie cała przesyłka powinna wyjść za jakieś 30-parę złotych. Z drugiej strony, widziałem kiedyś cenę 96 złotych (sic!) za dostarczenie przesyłki kurierskiej w sobotę. I to nie był karton z telewizorem, tylko mniej więcej litr wody (10cm x 10 cm x 10 cm; 1 kg). Wreszcie, może nie problemem, ale jednak pewnym ograniczeniem jest termin i miejsce nadania. Na przykład InPost oferuje dostawę w soboty tylko dla paczek nadanych w piątek w miastach z oddziałami sieci kurierskiej InPost. Chociaż niektóre firmy bywają bardziej liberalne, to jak nadasz paczkę w piątek o 23:00 to pewnie do soboty rano nie dojedzie.

Czy kurierzy pracują w sobotę – przypadek paczkomatu

Kurierzy odwiedzają nie tylko indywidualnych klientów, ale także punkty nadania i odbioru paczek oraz paczkomaty. I w paczkomatach właśnie tkwi nadzieja na sobotnią dostawę i to w normalnej cenie. Niestety tylko nadzieja, nie gwarancja. Otóż paczkomaty padły najwyraźniej ofiarą własnej popularności, bo InPost się chyba nie wyrabia i rozwozi paczki w soboty. Dzięki temu rozładowują przynajmniej część ruchu weekendowego i zwalniają miejsce w maszynach. Jeżeli więc przesyłka została wysłana do paczkomatu w piątek, to jest szansa, że już w sobotę będzie ją można odebrać. Czekasz na paczkę i chcesz wiedzieć czy dojdzie w sobotę? Jeżeli już w piątek otrzymasz powiadomienie, że status przesyłki zmienił się na wysłany z oddziału, to jest dobra szansa, że w sobotę dostaniesz powiadomienie, że paczka czeka w paczkomacie i można ją będzie odebrać w weekend.

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds