Wirtualna Noc Muzeów we Wrocławiu będzie trwała aż 3 dni

Wirtualna Noc Muzeów we Wrocławiu będzie trwała aż 3 dni

Noc Muzeów to zwykle był czas wędrowania i długich kolejek. W tym roku wygodnie w fotelu obejrzymy na ekranach spacery z przewodnikiem po najważniejszych muzeach Wrocławia.

Noc Muzeum w trybie live

Noc Muzeów

 wirtualna Noc Muzeów, fot©j.Dudzik

Już dzisiaj zaczynamy wirtualne spacery o godzinie 20:00. Podczas wirtualnego zwiedzania zobaczymy m.in. oddziały Muzeum Narodowego (w tym Panoramę Racławicką, Pawilon Czterech Kopuł), Muzeum Farmacji, Pałac Królewski, Ossolineum. Po każdym oprowadzać będą wyjątkowi goście.

Codziennie zaprezentowanych zostanie 5 spacerów po muzeach na żywo. Każdy będzie trwał około 30 minut. Pojawią się o każdej pełnej godzinie, począwszy od 20.00.

Wirtualną Noc Muzeów we Wrocławiu poprowadzą między innymi Piotr Oszczanowski – dyrektor Muzeum Narodowego, Maciej Łagiewski – dyrektor Muzeum Miejskiego, autorzy wystaw, artyści.

Bliskie spotkanie ze sztuką

Wśród ciekawostek tegorocznej Wirtualnej Nocy Muzeów jest m.in. wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Muzeum Teatru. – Z uwagi na okoliczności wernisaż nie mógł się odbyć, ale dzięki transmisji będziemy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć dzieła artystki i zobaczyć, jak opowiada o swoich pracach.

Gdzie obejrzymy Wirtualną Noc Muzeów

Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim Wroclaw [Wroclove], wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce oficjalnych obchodów 75-lecia Wrocławia. Filmy zostaną przygotowane w podobnej konwencji, jak cieszące się olbrzymią popularnością spacery po Wrocławiu.

Noc Muzeów

w ubiegłych latach, fot©j.Dudzik

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Ideą było udostępnianie w innej porze niż zwykle zbiorów a także niedostępnych na co dzień eksponatów zalegających w magazynach. Pomysł spodobał się organizatorom życia kulturalnego wielu miast, między innymi Wrocławia. Swobodne wędrowanie pomiędzy muzeami, darmowe wstępy, dodatkowe atrakcje i specjalna komunikacja na tę okazję spowodowała we Wrocławiu ogromne zainteresowanie zwiedzających. Kolejki do wejścia i kilkadziesiąt tysięcy uśmiechniętych, pełnych wzajemnej życzliwości, miłośników kultury wędrowało w ubiegłych latach po mieście. Noc Muzeów we Wrocławiu było masowym świętem kultury w ubiegłych latach.

Pełna informacja i harmonogram zwiedzania tutaj

Wrocław zaprasza, a Gazeta Senior poleca.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

PS  Wydział Kultury we Wrocławiu zakłada, że normalna Noc Muzeów odbędzie się we wrześniu. Uwarunkowania sanitarne powinny już na to pozwolić .

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds