Podolog – na problemy ze stopami u seniorów. W czym może pomóc wyjaśnia mgr Anna Kasprzak

Podolog – na problemy ze stopami u seniorów. W czym może pomóc wyjaśnia mgr Anna Kasprzak

Ciepło i słoneczna pogoda zachęcają do aktywności ruchowych. Co robić, gdy jesteśmy sprawni i czujemy się dobrze, ale jeden mały szczegół, jak np. bolący paznokieć u nogi skutecznie pozbawia nas ochoty na spacery? Wtedy z pomocą przychodzi podolog. Sprawdź, kim jest ten specjalista i jak może pozbawić cię bolesnego problemu.

Jeśli odczuwasz przykre dolegliwości bólowe stóp, ich pieczenie czy ból paznokci to najwyraźniej czas, aby udać się na wizytę do podologa. To specjalista, który nie tylko zajmuje się wykonaniem leczniczego pedicure oraz pielęgnacją stóp, ale rozpoznaje różnego rodzaju zmiany patologiczne występujące u pacjenta w obrębie kończyn dolnych.
Po rozpoznaniu schorzenia podolog powinien uświadomić pacjenta, na czym polega jego problem, z czego wynika oraz w jaki sposób można mu pomóc, dobierając odpowiednią terapię. Jeśli problem wybiega poza kompetencje podologa, kieruje on pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty.

Czy dobrze obcinasz paznokcie?

mgr Anna Kasprzak, specjalista ds. podologii

Jak mówi mgr Anna Kasprzak, specjalista ds. podologii, najczęstszymi błędami popełnianymi przez pacjentów w zakresie pielęgnacji stóp są m.in. nieprawidłowe obcinanie lub wycinanie paznokci oraz ścieranie bądź ścinanie zrogowaciałego naskórka. Do problemów podologicznych przyczynia się też noszenie nieodpowiedniego obuwia, noszenie skarpet ze sztucznego tworzywa, nieodpowiednia higiena oraz używanie źle dobranych kosmetyków do pielęgnacji stóp.
Jeśli doszło do zaniedbań, a w konsekwencji problemu, podolog czyni wszelkie starania, aby pomóc pacjentowi oraz przynieść ulgę jego obolałym stopom. – Jednak bardzo istotne jest, aby pacjent zdawał sobie sprawę, że wizyta w gabinecie podologicznym to nie tylko praca podologa, czyli diagnostyka, porady i leczenie, ale przede wszystkim profilaktyka.
Stopy to podstawowy narząd ruchu, fundament naszego ciała. Dzięki nim chodzimy, biegamy, stoimy… A często zdarza się, niestety, że o nich zapominamy, czego efekty widać w gabinecie – mówi Anna Kasprzak.
Profilaktyka w zakresie podologii wiąże się więc z odpowiednimi nawykami dbania o stopy, a także zapobieganiu powstawania problemów poprzez kontrolowanie oraz systematyczne wizyty w gabinecie. Należy bowiem pamiętać , że stan naszych stóp zależy przede wszystkim od nas samych i od tego, w jaki sposób o nie dbamy.

Usługi podologiczne nie tylko dla seniorów

Gabinet podologiczny oferuje zabiegi leczniczo-pielęgnacyjne obejmujące profesjonalną pielęgnację. Znajdziemy tu rozwiązanie takich problemów jak hiperkeratoza, czyli nadmierne rogowacenie naskórka, pękające pięty, odciski, modzele. Podolog pomoże w pielęgnacji stopy cukrzycowej oraz szponowatych, pogrubiałych paznokci. Znajdzie rozwiązanie na wrastające i wkręcające paznokcie, proponując np. ortonyksję – leczenie specjalistyczną klamrą. Zajmie się rekonstrukcją płytki paznokci oraz problemami dermatologicznymi, takimi jak grzybica stóp, brodawki (kurzajki).

Pozbądź się bolesnego problemu i ruszaj w świat!

Specjalista ds. podologii, mgr Anna Kasprzak przyjmuje w Krakowie, ul. Plac Wolnica 10, piętro 1. Wizyty ustalane są wyłącznie telefonicznie, tel. 733 683 833 lub 12 422 26 99. Możliwa jest także wizyta w domu pacjenta.

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds