Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! [protest mediów]

Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! [protest mediów]

Polskie media protestują przeciwko niekorzystnym przepisom prawa autorskiego. Wydawcy i dziennikarze ponad 350 gazet i portali lokalnych apelują do polityków o zmianę tych przepisów.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Polskie media są ważną częścią naszego życia i demokracji. Chronią wolność słowa i prawo do publicznej debaty. Jednak globalne firmy technologiczne zabierają większość środków reklamowych, które finansują polskie media, a nasze treści wykorzystują bezpłatnie.

Media potrzebują wsparcia państwa, ale podczas tworzenia nowych przepisów nasze postulaty zostały zignorowane. Chcieliśmy mediacji w sporach o tantiemy, sprawiedliwej zapłaty za nasze treści i ochrony przed kopiowaniem.

Prosimy polityków, aby poprawili te przepisy, aby polskie media mogły dalej działać i służyć społeczeństwu. Te kwestie są kluczowe dla przyszłości polskich mediów i rzetelnej debaty publicznej. Apelujemy do władz o wysłuchanie naszych argumentów i poprawienie prawa. Ignorowanie tych problemów zuboży nasze społeczeństwo i zagrozi demokracji.

Polscy wydawcy, redakcje i dziennikarze


Jeśli interesują Cię wiadomości dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds