Jednodniowa wycieczka dla seniorów do Kopalnii Soli Bochnia. Promocja dla seniorów i deser w cenie!

Jednodniowa wycieczka dla seniorów do Kopalnii Soli Bochnia. Promocja dla seniorów i deser w cenie!

Jeden z najbardziej fascynujących szlaków turystycznych w Polsce wiedzie ponad 200 metrów pod ziemią. Mowa o Kopalni Soli Bochnia, która przygotowała specjalny program „Podróże na emeryturze” dla osób po 60. roku życia.

To najstarsza kopalnia soli w Polsce i jedna z najstarszych w Europie. Działalność górniczą rozpoczęto w 1248 roku, choć badania archeologiczne wykazały, że sól w Bochni i okolicach wydobywano już 3,5 tysiąca lat przed naszą erą.
Podczas zwiedzania tego wyjątkowego miejsca można m.in. poznać dawne techniki wydobywcze, zjechać pod ziemię prawdziwą górniczą windą. To fascynujące przeżycie, kiedy spaceruje się pod opieką przewodnika starymi wyrobiskami, którymi już blisko 800 lat temu transportowano sól.
Żupa bocheńskiej kopalni soli od 2013 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2000 roku cała Kopalnia Soli Bochnia ma status Pomnika Historii.

Plan zwiedzania

Szarlotka serwowana w Kopalni Soli Bochnia

Cały pobyt w kopalni trwa około 3 godzin i obejmuje: zjazd i wyjazd górniczą windą, zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem, przejazd kolejką, wizytę w kaplicy Św. Kingi oraz pobyt w komorze Ważyn.
Trasa zwiedzania dla grup senioralnych zawsze jest dostosowywana do kondycji oraz indywidualnych potrzeb turystów – można m.in. ustalić dogodną godzinę zjazdu. Zwiedzanie kończy się pobytem w komorze Ważyn, gdzie na seniorów czeka pyszny poczęstunek z muzyką w tle. To unikalna okazja, aby skosztować domowej szarlotki tak głęboko pod ziemią! Dodatkowo można zamówić jedyną w Polsce podziemną przeprawę łodziami, podczas której turyści pokonują odległość 120 metrów w zalanej solanką komorze.
W bocheńskiej kopalni soli panuje doskonały mikroklimat, który sprzyja zwłaszcza osobom starszym cierpiącym na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

Co z bezpieczeństwem?

Kopalnia Soli w Bochni była nieczynna dla turystów przez 86 dni, otwarto ją ponownie w czerwcu. Ten czas został wykorzystany nie tylko na przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych, ale również na dostosowanie kopalni do wymogów sanitarnych i zwiększenie bezpieczeństwa turystów.
Gwarantują to małe grupy, które nie mają ze sobą kontaktu, obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do kopalni oraz konieczność zasłaniania ust i nosa.

Oferta dla seniorów, rezerwacje

Specjalna oferta dla seniorów jest skierowana do grup liczących minimum 15 osób. Cena wycieczki wynosi jedynie 43 złote. Rezerwacji można dokonać telefonicznie: tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54, e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Kopalnia Soli Bochnia, Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia,  www.kopalnia-bochnia.pl

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds