Poznajmy Nominowanych w Plebiscycie 21 Osób Flexi na XXI wiek! 

Poznajmy Nominowanych w Plebiscycie 21 Osób Flexi na XXI wiek! 

Zakończyło się głosowanie w Plebiscycie 21 Osób Flexi na XXI wiek, który promuje pozytywne idee i wartościowych Ludzi: aktywnych, twórczych, zaangażowanych osób 50+.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W gronie Kandydatów w dwóch kategoriach: Odkrycia Flexi oraz Znani i Lubiani zgłoszono setkę osób, ludzi bezinteresownie działających na rzecz innych, pełnych pasji, zachwycających otoczenie wigorem. A dziś mamy zaszczyt ogłosić osoby Nominowane, wyłonione na podstawie głosowania, spośród których Kapituła Plebiscytu wybierze 21 Osób Flexi na XXI wiek.

Gratulując Wybranym w głosowaniu, pragniemy poinformować, że czołówka, a więc Nominowani, wraz z opisami ich osiągnięć zostaną przedstawione Kapitule. Niemniej na uznanie zasługują wszyscy!

Zobacz, kto jest Nominowany!

Nominowani w kategorii Odkrycia Flexi, czyli osobowości dotąd mniej znane, które zachwyciły głosujących:

Rena Banachowiczod kilku lat z sukcesami spełnia się jako wolontariuszka, ofiarując swoje serce i czas wychowankom Domów Dziecka w pobliskiej miejscowości.

Anna BoraczyńskaHonorowa Ambasadorka i współtwórczyni Magazynu Głosu Seniora i Programów: Ogólnopolska Karta Seniora, Gmina Przyjazna Seniorom, Stop Manipulacji – Nie Daj Się Oszukać, jak również Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie. 

Marek Chałaszałożył Fundację Activus ukierunkowaną na edukację osób starszych. Pod nazwą Akademia Seniora Activus działa nieprzerwanie przy Uniwersytecie Łódzkim. 

Sabina Gattiod przeszło 10 lat prowadzi na Facebook-u fanpage, którego celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie i dostarczenie najnowszej wiedzy w zakresie psychologii, psychiatrii, neuropsychologii, relacji rodzic-dziecko, przemocy. 

Joanna Grochowskapsycholożka, wiceprezeska Fundacji SYNAPSIS. Z osobami w spektrum autyzmu pracuje od 30 lat. Zajmuje się diagnozowaniem i terapią dzieci, młodzieży i dorosłych osób. 

Urszula Issaieff prowadzi zajęcia stacjonarne oraz online z dziećmi, młodzieżą i seniorami, w 2012 roku utworzyła grupę twórczą seniorów Studio Maestro.  

Wiesława Jędrasprowadzi program “Na Dobry Dzień” w Silver TV Pogodynki

Barbara Kina-Wrońska49 lat w zawodzie nauczyciela. 

Krzysztof Kozaneckiaktywny społecznie, działa poprzez Lions Club 1990 Poznań.

Jadwiga Kwiek dr Kwiek to specjalista z zakresu psychologii i etyki mediów. Kandydatka zgłoszona przez „Gazetę Senior”. 

Julita Ledzińskafotograf, tworzy fantastyczny cykl fotografii „50 kobiet po 50-tce”.

Grażyna Lipkoliderka grupy Yoł Yoł Seniorzy z Łodzi.

Krzysztof Litwińskijego największą pasją jest od zawsze kontakt z drugim człowiekiem – prowadzenie autorskich warsztatów rozwoju osobistego, indywidualnych coachingów i seminariów. 

Barbara Okońmoderatorka grupy dyskusyjne Mądre Babcie, zaangażowana w aktywizację członkiń grupy.

Tomasz Piwowarskimedalista Mistrzostw Polski oraz Mistrz Europy w Brazyliskim Jiu-Jitsu (BJJ).

Wanda Radłowskazałożycielka  stowarzyszenia dla Seniorów „Radość Życia” w Wałbrzychu, gdzie osoby w wieku senioralnym i nie tylko chętnie przychodzą na spotkania. 

Joanna Radziwiłłwspółzałożycielka Fundacji Opiekuńcze Skrzydła oraz właścicielka Pracowni Psychologicznej.

Bogdan Smolorz60-letni piekarz po 44 latach w piekarni służy ludziom z trudnymi wykluczeniami i nietolerancjami pokarmowymi, wypiekając dla nich unikalny i pozbawiony chemii bezglutenowy chleb. 

Mariusz Szeibprezes Texet Poland, MBA, British Inst of Manag. Twórca biegów charytatywnych Lions Charity Run. 

Grzegorz Turniakmówca, mentor, networker. Orędownik i pasjonat idei networkingu (2000 sesji dla 150.000 osób).

Iwona Wiśniewska-Salamonw 1991 roku stworzyła Chór Kameralny, który prowadzi do dziś. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej.

Tisa Żawrocka-Kwiatkowskaod 1998 r. prezes Fundacji Gajusz. Impulsem do jej stworzenia była ciężka choroba syna Gajusza. 

W tej kategorii, po podliczeniu głosów, mamy 22 Nominowanych. Spośród nich Kapituła wyłoni 10 Laureatów.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Nominowani w kategorii Znani i Lubiani – poznajmy ich bliżej!

Jan Adamskiz wykształcenia inżynier, z zawodu menedżer, z zamiłowania: influencer, autor popularnego bloga o modzie męskiej. 

Krystyna Aldridge Holcprezes Fundacji Polsat, udowadnia swoim działaniem, że potrafi być Słońcem dla wielu potrzebujących, chorych dzieci. Buduje z zespołem Fundacji projekty, remontuje oddziały szpitalne.

Krystyna Bałakierautorka jednego z pierwszych w Polsce blogów modowych dla dojrzałych kobiet, który od 12 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Artur Barciśaktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i scenarzysta. Zaczynał na deskach Teatru na Targówku i Teatru Narodowego.

Prof. Krzysztof Bieleckispecjalista z dziedziny chirurgii ogólnej, a także chirurgii onkologicznej. Lekarz z powołania, nie z tytułu.

Ewa Błaszczyk-Janczarskaaktorka teatralna i filmowa, pieśniarka. W 1978 roku ukończyła z wyróżnieniem Warszawską PWST. Współzałożycielka i prezes Fundacji „Akogo?” 

Beata Borucka –  znana, jako Mądra Babcia, jako pierwsza stworzyła na Facebooku telewizję SILVER TV z własnym studiem i ramówką programową.

Siostra Małgorzata Chmielewskakobieca twarz Kościoła, która w pełni realizuje prawdziwą misję Kościoła, pomagając wykluczonym. Nie boi się głośno mówić, co myśli. 

Halina Chojnackaspołecznik, przyjaciel EPI i Homo Creator Od ponad 35 lat jest zaangażowana w działania na rzecz osób chorujących na padaczkę i ich rodzin.

Krystyna Czubównapolska lektorka, dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych. Od 1991 przez wiele lat, współpracowała z nadawaną w TVP2 Panoramą.

Urszula Dudziakwokalistka i kompozytorka jazzowa. Uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych. Koncertowała w krajach Europy, Azji i Ameryk.

Paweł Grzesiowskidoktor nauk medycznych, specjalista pediatra i immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, założyciel i prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Krystyna Janda wybitna aktorka filmowa i teatralna, stworzyła niezapomniane role polskiej kinematografii. W 2005 roku jako pierwsza otworzyła i aktywnie prowadzi dwa znane prywatne teatry w Warszawie. 

Elżbieta Klepacka jej profil na Instagramie @eliza_betka skupia ponad 130 000 aktywnych obserwatorów. 

Jolanta Kwaśniewska wyczuwa głęboki smutek, cierpienie, ból, bezradność, rozpacz – nie z powodu czegoś lub kogoś w każdym człowieku. Wysłuchuje, pochyla się, wyciąga rękę do każdego, nad kim się zapala światełko pomocy. 

Laura Łącz aktorka, pisarka, reżyser i artystka estradowa. Prowadzi Teatr KARTA, Teatr Seniorów Pasjonaci, Agencję Artystyczną i Wydawnictwo Laura oraz organizuje imprezy artystyczne. 

Maciej Orłoś dziennikarz nowych mediów, influencer, youtuber. 

Beata Pawlikowska podróżniczka, organizuje i jest przewodnikiem egzotycznych wypraw.

Maryla Rodowicz podziwiana za autentyzm, talent, siłę charakteru i skalę głosu.

Wirginia Szmyt – DJ Wika Dj Wika, pedagog specjalny- działaczka społeczna, której celem jest pokazanie aktywnej, twórczej i kreatywnej drogi przemijania. Ma 82 l. i gra na wielu imprezach w Polsce i za granicą.

Adam Alfred Zych – psycholog i pedagog. Zajmuje się gerontologią społeczną, pedagogiką starzenia się i starości oraz leksykografią gerontologiczną, autor Leksykonu gerontologii i redaktor naukowy pierwszej w Polsce Encyklopedii starości, starzenia się i niepełnosprawności.

W tej kategorii, po podliczeniu głosów, system wytypował 21 osób, a nie 20 osób, ponieważ liczba punktów w przypadku dwóch Kandydatów była taka sama. Spośród nich Kapituła wyłoni 10 Laureatów.

Kto zostanie Laureatem I edycji Plebiscytu Flexi.pl?

Przed nami obrady Kapituły! 1 grudnia 2021 roku Kapituła Plebiscytu, w gronie której zasiedli: prof. Dobrzańska, ks. Adam Boniecki, Dariusz Duma, Agnieszka Holland, Ilona Łepkowska, prof. Zbigniew Lew Starowicz, Tomasz Mikołajczak, Henryk Orfinger, ogłosi Laureatów I edycji Plebiscytu: 21 Osób Flexi na XXI wiek – osób, które w niezwykły sposób, poprzez swoją aktywność, wpływają na świat innych.

Kapituła – autorytety wielu różnych dziedzin – wyłoni 21 Osób Flexi na XXI wiek – takich, które wprowadziły Polskę w XXI wiek i przyczyniły się do rozwoju kultury i społeczeństwa. W ten sposób Flexi.pl wraz z Partnerami wydarzenia uhonorują osoby 50+, zwracając społeczną uwagę na wartość generacji i jej rolę w obecnym świecie.

Wydarzenie przebiega pod patronatem Gazety Senior.

Może Cię zainteresować:

Czas wyborów. Głosuj na najlepszych kandydatów! Plebiscyt Flexi na XXI wiek!

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.