Poznańska Koalicja na rzecz Odpowiedzialnej Sprzedaży Alkoholu

W opinii mieszkańców Poznania sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym jest jednym z istotnych problemów społecznych, który ma bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Miejska Rada Seniorów, dla której problemy bezpieczeństwa, szczególnie osób w podeszłym wieku, stanowią jeden z priorytetów działalności, postanowiła przyłączyć się do kampanii, związanej z poprawą bezpieczeństwa w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.

Koalicja

Tworzona Poznańska Koalicja na rzecz Odpowiedzialnej Sprzedaży Alkoholu, ma na celu ograniczenie zjawiska sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym i niepełnoletnim. Jednym z zadań jest podejmowanie różnorodnych działań interwencyjnych i edukacyjnych adresowanych do sprzedawców, właścicieli i menedżerów sklepów, lokali i stacji paliw. Będzie publicznie dziękować placówkom, w których sprzedawcy rzetelnie podchodzą do swojej pracy i zawsze odmawiają sprzedaży alkoholu klientom, których stan trzeźwości budzi istotne wątpliwości. Będzie także interweniować i żądać wyciągnięcia konsekwencji wobec nieodpowiedzialnych pracowników sklepów, lokali i stacji paliw, którzy lekceważąc prawo i bliskie nam wartości – sprzedają alkohol osobom nietrzeźwym i niepełnoletnim.

Sygnatariuszami powołanej Koalicji są: zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Jędrzej Solarski,Przewodniczący Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „RoPSAN” Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim – Bogusław Prajsner, Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów – Zdzisław Szkutnik.

Każda inicjatywa mająca na względzie poprawę bezpieczeństwa znajduje akceptację, tym bardziej, że dotyczy mieszkańców Poznania bez względu na wiek. Doskonale wiemy, że alkohol jest przyczyną wielu przestępstw oraz zachowań dalekich od przyjętych norm społecznych, dlatego wyeliminowanie, a przynajmniej ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym i młodzieży, powinno wpłynąć na polepszenie bezpieczeństwa oraz wizerunku naszego miasta.

Tekst i foto: Roman Szymański

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds