Praca dla seniora – jak zdobyć i gdzie szukać ofert pracy?

Praca dla seniora – jak zdobyć i gdzie szukać ofert pracy?

Emerytura to dla wielu osób moment, w którym wreszcie można skupić się na sobie, odpocząć i spędzać czas w ciekawy sposób. Jednak czy zawsze tak jest? Niekoniecznie! Niektórzy seniorzy nie wyobrażają sobie swojego życia bez pracy, która zabija nudę lub niestety po prostu muszą pracować, aby zdobyć dodatkowe pieniądze na życie. Praca dla seniora nie musi być jednak przykrym obowiązkiem i może dawać wiele satysfakcji. Zobacz jak zdobyć zatrudnienie w dojrzałym wieku i gdzie warto szukać ofert pracy dla seniorów.

Jak zdobyć pracę będąc seniorem?

Szukanie pracy to coś, co nie jest przeznaczone tylko dla osób wkraczających w dorosłe życie. Pracy szukają zarówno młodsze, jak i starsze osoby – także seniorzy, którzy chcą pozostać aktywni zawodowo. Niestety w Polsce świadczenia emerytalne nie są zbyt wysokie dlatego znalezienie dodatkowego, płatnego zajęcia może być po prostu koniecznością. Warto jednak wiedzieć, że dojrzały wiek nie dyskwalifikuje Cię z rynku pracy – wystarczy wiedzieć jak szukać. Jednym z lepszych sposobów jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i szukanie pracy właśnie tam. Na wielu portalach z ogłoszeniami można znaleźć propozycje pracy dla seniorów i emerytów.

Do najczęściej wybieranych prac przez seniorów można zaliczyć: opiekę nad dziećmi, dozorcę, ochroniarza, korepetytora czy sprzedawcę. Są to stanowiska, które bez większego problemu może objąć spora część seniorów. Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie zatrudnienia, warto napisać dobre CV czy nawet list motywacyjny. Jeśli poświęcisz na to trochę czasu, to możesz wyróżnić się na tle innych kandydatów, a znalezienie posady nie będzie stanowiło dla Ciebie większego problemu.

Praca w domu dla seniora

Nie każdy senior może chcieć codziennie wychodzić do pracy i jest to całkiem zrozumiałe. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się zajęcia dorywcze i takie, które można wykonywać z domu. Praca dla seniora w domu, na którą warto zwrócić uwagę to: tłumacz, redaktor tekstów, korepetytor. Jeśli masz zmysł artystyczny i lubisz rękodzieło, to możesz zacząć tworzyć własne produkty i je sprzedawać. Praca w domu jest wygodna, ale pozwala też zarobić na bieżące potrzeby czy marzenia np. na wyjazd. Rynek pracy nie wyklucza seniorów, a wręcz w niektórych zawodach mile widziany jest dojrzały wiek, który często idzie w parze z dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Należy pamiętać jedynie o tym, aby wybierać uczciwych pracodawców, którzy nie zatrudniają seniora jedynie po to, aby zaoszczędzić. Opinie na temat danej firmy możesz bez problemu sprawdzić w internecie.

Artykuł partnerski

Może Cię zainteresować:

Kompendium PRACA DLA SENIORA 2021 Kliknij TUTAJ!

W Kompendium „Praca dla seniora” znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania: Dlaczego praca dla seniora to dobre rozwiązanie? Zmiany zachodzące na rynku pracy – korzystne dla seniorów? Dlaczego pracodawcy decydują się na pracowników 50+? Jakiej pracy mogą podjąć się seniorzy? Własna działalność gospodarcza jako sposób na zarobek? Na próbę, na start – działalność nierejestrowana Emerytura dla przedsiębiorczego seniora – czy musi zamykać firmę? Kreatywne podejście do pracy – gwarancja satysfakcjonujących zarobków? Gdzie można znaleźć oferty pracy dla seniorów? Czy doszkalanie w przypadku seniorów jest konieczne? Ile może dorobić emeryt? Rynek pracy w liczbach – jak wygląda to w przypadku seniorów? Dlaczego osoby starsze mają problemy ze znalezieniem i utrzymaniem pracy?

PRACA DLA SENIORA. Kto zatrudnia seniorów, gdzie szukać ofert pracy, ile może dorobić emeryt?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds