Jaki prezent na komunię od babci i dziadka? Ile dziadkowie dają na komunię wnuka?[ZESTAWIENIE 20 prezentów na komunię]

Jaki prezent na komunię od babci i dziadka? Ile dziadkowie dają na komunię wnuka?[ZESTAWIENIE 20 prezentów na komunię]

Sezon komunijny 2024 trwa. To wyjątkowy czas, kiedy dzieci po raz pierwszy przyjmą komunię świętą. Dziś jednak uroczystość ta wiąże się nieodłącznie z prezentami. Przygotowaliśmy listę upominków, które można z tej okazji podarować wnuczce lub wnuczkowi. Odpowiadamy m.in. na pytania: jaki prezent komunijny wybrać dla dziewczynki, a jaki dla chłopca? Które prezenty są na czasie? Ile wypada dać w kopercie na komunię w 2024? 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Prezent na komunię 2024. To musisz wiedzieć!

Jeszcze stosunkowo niedawno prezenty dla dziecka na komunię były bardzo skromne i ograniczały się do cukierków lub pamiątkowego obrazka. Maluchy pochodzące z nieco bogatszych rodzin mogły dodatkowo liczyć na biżuterię. Wszystko zaczęło się zmieniać w latach 90. XX wieku. To właśnie wtedy popularne stało się obdarowywanie kultowymi zegarkami z melodyjką czy rowerami górskimi. Dziś od gości zapraszanych na komunię oczekuje się znacznie więcej. Co więc wybrać na prezent komunijny w 2024 roku, będąc babcią lub dziadkiem?

Zobacz również: Prezent dla Babci i Dziadka 2024 [LISTA pomysłów]

Reklama Reklama PolisyTravel

Ile wydać na prezent na komunię w 2024 roku?

Aby pomóc określić kwotę, którą przeznaczymy na komunijny prezent, serwis zakupowy Ceneo przygotował specjalny raport. Może on być zdumiewający dla osób, które dawno nie były na tego typu uroczystości. Co trzeci badany zadeklarował, że na upominek dla dziecka komunijnego wydał 1000 zł. To wciąż nie wszystko. Co dziesiąta osoba uważa, że na ten cel powinno się przeznaczyć nawet 2000 zł, jeśli jest się bliską rodziną.

Zobacz również: Obawiasz się metody na wnuczka? Sprawdź nowe ubezpieczenie od wyłudzenia na wnuczka, policjanta, CBŚ [Generali, PZU, Warta]

Reklama Reklama SU Bałtyk

Co kupić na komunię do 100 zł?

Ilustrowana biblia dla dzieci

Biblia dla dzieci, najlepiej w formie ilustrowanej, to świetny pomysł na prezent dla dziecka, dla którego tradycyjne Pismo Święte może być jeszcze niezrozumiałe. Będzie ona dla niego interesująca już dziś, a nie dopiero wtedy, kiedy dorośnie. Dzięki temu wnuczek lub wnuczka zapozna się z opowiadaniami biblijnymi jeszcze w młodości, co może mieć z kolei wpływ na jego życie duchowe w przyszłości.

Biblia audio dla dzieci

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego Pisma Świętego jest także Biblia Audio Kids. To zestaw trzech płyt CD, na których znajduje się aż 90 fragmentów Pisma Świętego. Zostały one specjalnie nagrane dla młodego słuchacza. Opowieści wraz z komentarzami czytają dzieci, co ułatwia ich zrozumienie.

Muzyka chrześcijańska [płyta CD, serwis streamingowy, bilet na koncert]

Kolejna propozycja to płyta z muzyką chrześcijańską, np. nagranie Arki Noego. Wśród dzieci popularne są także platformy oferujące muzykę online (m.in. Spotify czy Tindal). Z tego względu zamiast klasycznej płyty CD, można podarować wnuczce lub wnuczkowi abonament, gdzie dzieci mogą słuchać ulubionych piosenek. W roli prezentu świetnie sprawdzi się również bilet na koncert np. Arki Noego, na który dziadkowie mogą wybrać się razem z obdarowanym dzieckiem.

Zobacz również: Dodatki do emerytury: pełne zestawienie świadczeń dla seniorów [nowe wyższe kwoty od 1 marca 2024]

Co kupić na komunię do 300 zł?

Ikona na pamiątkę komunii

Oryginalne ikony są bardzo drogie, ale do 300 zł z pewnością można znaleźć tańszą reprodukcję. Na komunię świetnie sprawdzi się m.in. ikona Anioła Stróża, obraz z wizerunkiem Pana Jezusa czy Maryi. Dobrym wyborem będzie także wizerunek świętego imiennika.

Złoty łańcuszek z medalikiem

Z okazji komunii dzieci często obdarowywane są także łańcuszkami, które później noszą przez długie lata. To bardzo sentymentalny prezent. Niejednokrotnie trudno jest się z nim rozstać nawet w dorosłym życiu. Ponadto warto na nim wygrawerować datę, inicjały lub cytat z Pisma Świętego.

Zobacz również: Szybkie nadania InPost: przewodnik krok po kroku dla osób starszych [przesyłka kurierska bez etykiety]

Co kupić na komunię do 500 zł?

Zegarek, czyli smartwatch

Tak jak kiedyś ogromną popularnością cieszyły się zegarki, później zegarki elektroniczne, tak teraz chłopcy i dziewczynki uwielbiają smartwatche. To gadżety, które poza pokazywaniem godziny, pozwalają na odbieranie telefonów czy czytanie powiadomień. Dzieciom zapewniają także bezpieczeństwo. Wystarczy, że mają włączoną funkcję GPS, a rodzic doskonale wie, gdzie jest jego pociecha.

Smartfon z okazji komunii

Pożądanym urządzeniem jest dziś smartfon. Dzięki niemu dzieci mogą nie tylko komunikować się ze światem, ale także grać w gry, robić zdjęcia czy nagrywać filmiki. Taki zakup jednak najlepiej uzgodnić z rodzicami. Młode osoby nie powinny korzystać z Internetu bez nadzoru.

Tablet na komunię

Do 500 zł można znaleźć wiele modeli wszechstronnych tabletów. Dzieci zachwycają się takimi prezentami, ponieważ tablet może być dla nich doskonałym zamiennikiem lub dodatkiem do smartfonu. Dziś dzieci w szkole uczą się i pracują, wykorzystując m.in. tablety, więc takie urządzenie to coś więcej niż gadżet. O tym zakupie warto także wcześniej poinformować rodziców.

Zobacz również: WYPRAWA ŻYCIA: Jesienny Rejs Seniora pełen atrakcji i doskonałej zabawy [PROGRAM, ZNIŻKI i SUPER-OFERTA DLA LIDERÓW]

Co kupić na komunię do 1000 zł?

Dron na komunię

Dron to latający pojazd, który może być dowolnie sterowny z ziemi. Niektóre modele mają także wbudowaną kamerę. To sprawia, że są bardzo popularne wśród dzieci i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych zabawek. Warto postawić na modele polecane dla początkujących adeptów zdalnych podróży.

Rower dla dziewczynki i rower dla chłopca

Wciąż dużą popularnością wśród prezentów komunijnych cieszy się rower. Powinien posiadać amortyzator, dużą liczbę przerzutek oraz atrakcyjny wygląd. Dobrze byłoby, gdyby jego design był także dopasowany do płci dziecka. W przypadku dziewczynek może być to np. designerski rower miejski w kolorze białym, różowym lub miętowym. Wiele dziewczynek, jak i chłopców wciąż gustuje w rowerach górskich lub crossowych.

Laptop — prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki

Laptop to jeden z bardziej pożądanych prezentów komunijnych. Do 1000 zł można już kupić wydajne modele wielu marek. Taki sprzęt jest w stanie uruchomić grę, pozwolić na oglądanie filmu czy przeglądanie Internetu. To sprawdzony prezent na komunię zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.  Laptop do 1000 zł powinien bez większych problemów poradzić sobie z wszystkimi podstawowymi zadaniami i poleceniami wnuka w wieku komunijnym.

Zobacz również: Seniorzy w Suntago: Nowość! Promocja dla aktywnych! Odkryj oazę zdrowia i relaksu

Wyjątkowy prezent na komunię [sesja fotograficzna, warsztaty]

Obecnie coraz więcej dzieci ma już dosłownie wszystko. Wówczas alternatywą jest podarowanie chłopcu lub dziewczynce ciekawego przeżycia z okazji komunii. Może to być np. sesja fotograficzna, lekcja na ściance wspinaczkowej, zajęcia jazdy konnej, a także wspólnie spędzony czas w parku rozrywki czy weekendowy wypad w góry. Dostarczą one mnóstwo emocji, których obdarowane dziecko nie zapomni przez długie lata.

Ile dziadkowie dają na komunię wnuka?

Szukając odpowiedzi na pytanie, ile dziadkowie dają na komunę wnuczka w 2024 r., zrobiliśmy rozeznanie w internecie, gdzie wiele osób dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami. Z informacji dostępnych na forach internetowych wynika, że goście komunijni najczęściej zjawiają się z kopertami, w których znajdują się kwoty od 500 do 1500 zł. Jeśli jednak jest się dalszym członkiem rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować ok. 100-200 zł. W przypadku dziadków są to zazwyczaj kwoty rzędu 500-1000 zł. Oczywiście do koperty warto dołączyć drobny upominek. Pieniądze się rozejdą, a trwała rzecz lub kartka z życzeniami będzie długo przypominać dziecku o babci i dziadku.

Polisa posagowa lub konto oszczędnościowe na komunię

Myśląc o obdarowaniu dziecka gotówką, warto rozważyć jako prezent na komunię założenie konta oszczędnościowego lub wykupienie polisy posagowej. Oszczędności przydadzą się, kiedy wnuk/wnuczka wejdzie w dorosłość. Jak to działa? Przez okres kilku lub kilkunastu lat dziadkowie będą gromadzić środki, które dziecko otrzyma po osiągnięciu określonego wieku, najczęściej pełnoletności. Pomogą mu one w opłaceniu studiów, zakupie pierwszego samochodu lub zapewnią wkład na mieszkanie.

Zobacz również: Oszustwo na „Bon Lekowy”: ostrzeżenie dla seniorów

Datek na zbiórkę charytatywną

Nowym trendem podczas komunii są datki na zbiórki charytatywne. Czasami na zaproszeniach pojawia się prośba, aby nie przynosić prezentu, a zamiast tego organizatorzy uroczystości proszą o wpłaty na cele charytatywne, w przypadku komunii mogą to być np. misje święte. W takiej sytuacji warto uszanować prośbę rodziców i dziecka.

Komunia to doskonały moment, aby pokazać swoją troskę o wnuczka lub wnuczkę. Warto więc dobrze przemyśleć kwestię prezentu, wybrać coś, co przypadnie młodemu człowiekowi do gustu, ale nie dać też się ponieść zakupowemu szaleństwu, które zdaje się przysłaniać istotę tej uroczystości.


Jeżeli interesują Cię ciekawostki na temat wnuków, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds