WYPRAWA ŻYCIA: Jesienny Rejs Seniora pełen atrakcji i doskonałej zabawy [PROGRAM, ZNIŻKI i SUPER-OFERTA DLA LIDERÓW]

WYPRAWA ŻYCIA: Jesienny Rejs Seniora pełen atrakcji i doskonałej zabawy [PROGRAM, ZNIŻKI i SUPER-OFERTA DLA LIDERÓW]

„Wyprawa życia” – tak można określić poniższą ofertę Rejsu Seniora we wrześniu 2024 roku. Rejs odbywa się po Bałtyku pomiędzy trzema stolicami: Tallinnem, Sztokholmem i Helsinkami. Program dodatkowo obejmuje zwiedzanie Rygi w drodze powrotnej. Tym samym podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzą cztery stolice krajów bałtyckich. Dodatkowym smaczkiem jest zakwaterowanie. Zamiast hoteli uczestnicy śpią w wygodnych kajutach na statkach pasażerskich kursujących po Bałtyku między stolicami.

 • Możliwe wyjazdy autokaru z każdej miejscowości w Polsce
 • Bogaty program rozrywkowy na statkach
 • Dzienny program zwiedzania czterech stolic krajów bałtyckich

Reklama biura podróży mareda.pl

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Rejs Seniora: wrzesień 2024

Od wielu lat rejsy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem grup senioralnych z całej Europy – zwłaszcza jesienią. Pomysł organizacji Rejsów Seniora z atrakcjami dostosowanymi do tej grupy wiekowej zrodził się w 2022 roku i stał się hitem na skalę europejską. Efektem współpracy z armatorami jest wspaniała wycieczka ze zwiedzaniem w ciągu dnia i rejsem z noclegiem w nocy. Słowem kładziemy się spać w Tallinie, a budzimy się w Sztokholmie i tak przez wszystkie dni i kolejne miasta z bardzo bogatym programem animacyjno-integracyjnym na statkach. Zabawy taneczne przy różnych rodzajach muzyki, pokazy na żywo na scenie wykonywane przez grupy artystyczne, konkursy z nagrodami, wystawy, bingo z nagrodami. Dla wytrwałych tańce trwające do białego rana.

Klub Turystyczny Mareda.pl dołączył do grona współorganizatorów tego wydarzenia. Zapewniamy transport autokarowy z całej Polski. Na statkach, oprócz naszych gości, znajdują się grupy senioralne z całej Europy. To niesamowita okazja na zawiązanie nowych znajomości oraz doskonałą zabawę w międzynarodowym towarzystwie. Śniadania i kolacje są w formie bardzo bogatego bufetu z dużą ilością dań kuchni skandynawskiej. Statki mieszczą do 2 tysięcy pasażerów. Poniżej znajduje się program Rejsu Seniora 2024 i wszelkie informacje. Minimalna wielkość grupy do zgłoszenia to 24 uczestników. Dla takiej grupy podstawimy autokar w dowolne miejsce w Polsce bez dopłat. Można zatem wziąć udział w tej niesamowitej międzynarodowej imprezie, wyjeżdżając „spod domu”.

Klienci indywidualni mają możliwość rezerwacji rejsu za pośrednictwem strony www.mareda.pl (kliknij TUTAJ).
Wyjazdy dla klientów indywidualnych z następujących miast: Wrocław, Poznań, Katowice, Warszawa, Łódź, Białystok.

PROGRAM

Dzień 1 i 2: wyjazd z Polski, zwiedzanie Tallinna i rejs do Sztokholmu

Wycieczka rozpoczyna się w Polsce, skąd wyjeżdżamy autokarami i nocą jedziemy do Tallinna. W Tallinnie zwiedzamy malowniczą starówkę otoczoną doskonale zachowanymi murami obronnymi z licznymi bramami i basztami, Soborem św. Aleksandra Newskiego, Kościołem św. Mikołaja, wspaniałym ratuszem i zamkiem. W wąskich kamiennych uliczkach można się zapomnieć i przenieść w przeszłość do średniowiecznego Tallinna pełnego zapachu ryb i towarów z całego świata. W Tallinnie znajdziemy również ważny polski akcent. W fasadę jednej z kamienic jest wmurowana tablica upamiętniająca ucieczkę ORP Orzeł z niewoli tallińskiej we wrześniu 1939 roku. W tym roku przypada 85. rocznica tego wydarzenia. Stare miasto Tallin znajduje się na liście UNESCO.

Tallin

Tallin

Po południu zaokrętowanie na statek do Sztokholmu. Statki pływające pomiędzy stolicami bardziej przypominają wakacyjne cruisery niż bałtyckie promy. Wnętrza są wykończone ze starannością i dbałością o szczegóły, znajdują się na nich restauracje, kawiarnie, centra rozrywki, na niektórych kasyna. Z tarasów słonecznych na najwyższych deckach rozpościera się wspaniały widok na malownicze wysepki z samotnymi domkami.

Kolacje na statku są serwowane w formie bufetu i do wyboru mamy ponad 150 dań kuchni międzynarodowej, w tym duża ilość specjałów kuchni skandynawskiej. Takiego wyboru śledzi pod różnymi postaciami nie powstydziłby się bufet w 5 gwiazdkowym hotelu, można spróbować mięsa z renifera, wybornego kawioru lub klasycznie gulasz wołowy, sznycle, smażone ryby i wiele innych, których nie sposób tu wymienić. Kolacja trwa 2 godziny. Grupa ma zarezerwowane miejsca i wchodzi na kolację z pilotem. Podczas kolacji w cenie są również zimne i ciepłe napoje, piwo oraz białe lub czerwone wino, wszystkie dostępne  bez ograniczeń.

Po kolacji zachęcamy do wzięcia udziału w wieczornym programie rozrywkowym. W ogromnej kawiarni odbywają się pokazy na żywo na scenie (akrobaci, tancerze, mimowie), wszystko to przeplatane konkursami.

Duża sala widowiskowa

W innych częściach statku można w ciszy podelektować się kieliszkiem wina lub posłuchać muzyki z fortepianu w piano bar.

Dzień 3: Sztokholm w rytmie Abby i rejs do Helsinek

Rano śniadanie w formie bogatego bufetu, wyokrętowanie, przejście do autokaru i rozpoczęcie zwiedzania Sztokholmu. W Sztokholmie zwiedzanie rozpocznie się od wizyty na punkcie widokowym, z którego rozpościera się przepiękna panorama na miasto, następnie przejazd na Wyspę Muzeów, dalej ratusz, w którym odbywa się uroczysty raut po wręczeniu Nagród Nobla, budynek Zamku Królewskiego oraz na koniec stare miasto z plątaniną małych uliczek, czyli dzielnica Gamla Stan.

Archipelag Sztokholmski z tysiącami małych wysepek z pojedynczymi domkami

Po południu przejazd do portu i zaokrętowanie na najbardziej reprezentacyjnym statku z przepiękną promenadą przebiegającą przez całą długość z licznymi sklepami, kawiarniami, restauracjami. Z górnego pokładu możemy podziwiać malownicze widoki na Archipelag Sztokholmski z tysiącami małych wysepek z pojedynczymi domkami. Program wieczorny jest podobny jak dnia pierwszego, choć dużo bogatszy z uwagi na większą ilość atrakcji na tym konkretnym statku – pokazy i występy inne niż dzień wcześniej, lecz równie wspaniałe.

Dzień 4: Helsinki z targiem rybnym i rejs do Tallinna

Kolejny dzień rozpoczynamy bogatym bufetem śniadaniowym, o godzinie 10:00 statek przybija do portu centralnego w Helsinkach. Wyokrętowanie i zajęcie miejsc w autokarze. Zwiedzanie stolicy Finlandii rozpoczniemy od przejazdu autokarem po najciekawszych atrakcjach miasta. Następnie zwiedzanie piesze rozpoczniemy od Placu Senackiego, na którym znajduje się biała cerkiew, siedziba premiera Finlandii oraz Uniwersytet Helsiński. W centralnym punkcie znajduje się pomnik Cara Aleksandra II – jest to jedyny pomnik rosyjskiego cara znajdujący się poza obszarem Rosji. Z Placu Senackiego udajemy się do dzielnicy portowej z reprezentacyjnymi ulicami handlowymi w sąsiedztwie. W samym porcie na uwagę zasługuje bazar z ogromnym wyborem ryb bałtyckich – polecamy spróbowanie lokalnego specjału – gęstej, zabielanej zupy rybnej z łososia.

Helsinki

Helsinki

Po  czym tzw. czas wolny i po południu przejazd do portu, zaokrętowanie na statek do Tallinna.

Sama przeprawa do Tallinna przez Zatokę Fińską trwa zaledwie 2 godziny. Statek stoi w porcie w Tallinnie do rana, lecz nie ma możliwości zejścia z pokładu. Po pożegnalnej kolacji bufetowej na statku podobnie, tak jak w poprzednich dniach, rozpoczyna się zabawa praktycznie w każdym miejscu do tego przeznaczonym. Zabawa trwa do białego rana. A we wrześniu na północy Europy noce są bardzo krótkie.

Dzień 5 i 6: Ryga z Hanzeatycką zabudową i powrót do Polski

Po śniadaniu wyokrętowanie i wyjazd w kierunku Polski. Po kilku godzinach kursu około 3-godzinny postój w stolicy Łotwy – Rydze. Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO to doskonałe zakończenie wycieczki. Następnie wyjazd autokaru w kierunku Polski, nocny przejazd. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych w zależności od miejsca wysiadania.

Statki 

Statki, którymi płyniemy to bardzo duże jednostki pasażerskie posiadające od 7 do 9 decków (pokładów) i ponad 500 kajut pasażerskich, przestrzeń na autokary i wiele atrakcji umilających rejs.

Choroba morska

Choroba morska może pojawić się jedynie podczas sztormu, standardowe falowanie Bałtyku nie jest odczuwalne dla organizmu na tak dużym statku. Wszystkie pokłady zewnętrzne są zabezpieczone, co sprawia, że rejs jest bardzo bezpieczny. Na statku znajduje się gabinet lekarza, a tabletki na chorobę morską można otrzymać w recepcji statku.

Jesienny Rejs Seniora: świadczenie zawarte w cenie

 • Transport luksusowym autokarem z Polski – autokar płynie z nami na statkach. W autokarze oprócz miłej i profesjonalnej załogi znajduje się telewizor pokładowy, WC, rozkładane fotele ze zwiększoną przestrzenią na nogi, klimatyzacja.
 • Opieka profesjonalnego, uśmiechniętego pilota prowadzącego grupę od miejsca wyjazdu. Współpracujący z nami piloci są jednocześnie profesjonalnymi przewodnikami miejskimi, co daje gwarancję rzetelnie zrealizowanego programu zwiedzania w poszczególnych miastach. Ponadto pilot na statku organizuje spotkanie, na którym uczestnicy zapoznają się z rozmieszczeniem pomieszczeń i poszczególnych atrakcji na statku oraz towarzyszy grupie na kolacji i jest również obecny przez cały wieczór.
 • Program zwiedzania, obejmujący przekaz przewodnicki, zestawy słuchawkowe dla lepszego odbioru przewodnika podczas zwiedzania, podatki turystyczne w poszczególnych miejscowościach.
 • 3 noclegi w wybranym typie kajuty na statkach.
 • Trzy bardzo bogate śniadania oraz obiadokolacje w formie bufetu z ponad 150 daniami kuchni międzynarodowej w tym wiele specjałów kuchni skandynawskiej. Do kolacji napoje zimne i ciepłe oraz piwo i wino bez limitu.
 • Trzy wieczory pełne atrakcji i zabawy prowadzonej przez ekipę artystyczną statku z udziałem polskich animatorów. Zabawy z konkursami i bingo z nagrodami dla gości. Program wieczorny jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Ubezpieczenie turystyczne TU Wiener Vienna Insurance Group obejmujące koszty leczenia zagranicznego oraz NNW i ubezpieczanie bagażu.
 • Ustawowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy w kwocie 20 zł/osobę.
 • Opłaty rejsowe (podatki, opłata emisyjna CO2, opłaty portowe, serwis pokładowy) w kwocie 90 EUR/osobę.
 • Doskonałą zabawę w międzynarodowym towarzystwie senioralnym z całej Europy z licznymi zabawami, konkursami i niespodziankami.

Brak dodatkowych i ukrytych kosztów, z wyjątkiem wydatków własnych.

Terminy, ceny i miejsca wyjazdu

Prowadzimy sprzedaż dla grup zorganizowanych formalnych i nieformalnych (minimum 24 osoby). Dla takiej grupy podstawiamy autokar do dowolnego miasta w Polsce zgodnie z zamówieniem grupy.

Dla gości indywidualnych i niewielkich grup oferujemy rezerwację indywidualną miejsc na rejs za pośrednictwem systemu rezerwacji umieszczonego na stronie https://mareda.pl/produkt/rejs-seniora-2024-tallinn-sztokholm-helsinki-ryga/ na dole strony pod opisem oferty rejsu.

INFORMACJA DLA LIDERÓW

Propozycja dla formalnych i nieformalnych liderów grup senioralnych: Przy zebraniu grupy liczącej 24 osoby lub więcej, lider – osoba zbierająca grupę – otrzymuje darmowe miejsce na wycieczce. Jeśli lider zbierze grupę 48 osób lub więcej oprócz darmowego miejsca dla siebie otrzyma 2 dodatkowe darmowe miejsca na wycieczkę do dowolnego rozdysponowania. Ponadto jeśli zbierze się grupa min 24 osoby, podstawimy po was autokar w dowolne miejsce w Polsce bez dopłat.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń!

Terminy wyjazdów dla klientów indywidualnych i grup

Wyjazdy dla grup ze wskazanej w rezerwacji miejscowości na terenie Polski w poniższych terminach.

Wyjazdy dla klientów indywidualnych z Wrocławia, Poznania, Katowic, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Białegostoku w poniższych terminach.

 • 02.09.2024 – 07.09.2024
 • 08.09.2024 – 13.09.2024
 • 16.09.2024 – 21.09.2024
Rodzaj kajuty Cena za osobę/Zaliczka Opcjonalna dopłata do kajuty zewnętrznej z oknem
4-osobowa wewnętrzna 1900 zł + 270 euro*/570 zł 200 zł/osobę
3-osobowa wewnętrzna 2100 zł + 270 euro*/630 zł 300 zł/osobę
2-osobowa wewnętrzna 2300 zł + 270 euro*/690 zł 400 zł/osobę

* Płatność za imprezę wg następujących zasad: Zaliczka w wysokości 30% kwoty w polskich złotych płatna w terminie 7 dni od założenia rezerwacji, pozostała część należności w polskich złotych płatna na 45 dni poprzedzających wyjazd, kwota w walucie EUR płatna gotówką pilotowi w autokarze w dniu wyjazdu.

** przy zamówieniach grupowych możliwa rezerwacja miejsc w kajutach odpowiadająca wielkości zgłaszanej grupy. Nie łączymy grup w kajutach z innymi uczestnikami i nie zostawiamy pustych miejsc w zamówionych kajutach.

Kajuty czteroosobowe są niewielkie z piętrową organizacją koi do spania. Górne koje są składane i wejście na nie jest po niewysokiej, łagodnej drabince. Kajuty są niewielkie, jednakże dają komfort podróżowania. Łazienka z prysznicem i WC, ręczniki, szafka na bagaże, telewizor, pościele – te elementy znajdują się na wyposażeniu kajuty. Kajuty wewnętrzne nie posiadają okna, znajdują się bowiem od wewnętrznej strony pokładu. Kajuty zewnętrzne posiadają dodatkowo okrągłe okno z widokiem na morze. Kajuty dla 3 i 2 osób mają identyczne wyposażenie jak kajuty 4-osobowe, różni je tylko liczba łóżek.

Rezerwacja

W celu dokonania rezerwacji należy do nas napisać e-maila na adres grupy@mareda.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, data urodzenia, adres i narodowość osoby zgłaszającej oraz imiona, nazwiska, daty urodzenia i narodowość uczestników pogrupowanych w kajuty, miejsce wsiadania, termin, oraz ilość poszczególnych kajut – mogą być różne. Organizator w mailu zwrotnym prześle umowę turystyczną. Warunkiem założenia rezerwacji jest odesłanie podpisanej umowy i terminowa wpłata zaliczki. Możliwość bezkosztowej anulacji wyjazdu na 47 dni poprzedzających wyjazd. Anulacja wyjazdu w późniejszym terminie wiąże się z pokryciem kosztów faktycznie poniesionych przez Organizatora, jednakże każdemu uczestnikowi przysługuje jednorazowa bezpłatna zmiana osoby uczestniczącej w wyjeździe do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem wycieczki.

KONTAKT:
tel. 789 231 972
e-mail: grupy@mareda.pl

Zniżki!

Honorujemy Wrocławską Kartę Seniora oraz Ogólnopolską Kartę Seniora. Posiadacze aktywnej karty mogą liczyć na 10% zniżkę od wartości ceny wyrażonej w polskich złotych.

Organizatorem Jesiennego Rejsu Seniora jest Travel Project, właściciel marki Klub Turystyczny Mareda i serwisu rezerwacyjnego umieszczonego na stronie www.mareda.pl.  Siedziba firmy: Wrocław ul. Jaracza 37, 50-305 Wrocław, NIP: 6131436333, Regon 020530834. Organizator jest wpisany do rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod numerem 22567 i posiada wymagane gwarancje ubezpieczeniowe w Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group.

 

CATEGORIES
Share This