Szybkie nadania InPost: przewodnik krok po kroku dla osób starszych [przesyłka kurierska bez etykiety]

Szybkie nadania InPost: przewodnik krok po kroku dla osób starszych [przesyłka kurierska bez etykiety]

Stasiu zapomniał spakować ulubionego polaru do sanatorium. Wnuczka Maja potrzebuje tkanin i włóczki na czwartek. Nowe buty okazały się za małe dla Ireny. A Krysia ma do odstąpienia najpyszniejsze na świecie sadzonki truskawek, które są odporne na zimno. W tych wszystkich sytuacjach przesyłka kurierska z oczekiwaną zawartością może dotrzeć do odbiorcy nawet już następnego dnia. Z pomocą śpieszą szybkie nadania InPost. Przygotowaliśmy prosty przewodnik dla seniorów, jak zacząć z nich korzystać.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Materiał reklamowy InPost

Proste i wygodne nadanie przesyłki kurierskiej dla seniorów

Współczesny senior to człowiek niezwykle aktywny, którego dni są wypełnione różnorodnymi obowiązkami towarzyskimi, rodzinnymi oraz zdrowotnymi. Dlatego automaty paczkomat stały się dla seniorów wygodną i bezpieczną opcją odbioru przesyłek. Nadanie przesyłki kurierskiej w urządzeniu paczkomat jest dzisiaj łatwe, intuicyjne i nie wymaga nawet posiadania komputera czy drukarki, ponieważ możliwe jest nadanie paczki bez etykiety. To udogodnienie sprawiło, że korzystanie z automatów paczkomat stało się jeszcze bardziej dostępne i komfortowe dla seniorów, umożliwiając im szybkie i wygodne nadawanie oraz odbieranie przesyłek.

Paczkomat InPost: przyjazne rozwiązanie dla seniorów

Seniorzy, podobnie jak inne grupy wiekowe, pokochali urządzenia paczkomat z wielu powodów. Są one umieszczane w łatwo dostępnych, dobrze oświetlonych i monitorowanych miejscach, co jest wygodne dla seniorów. Są dużym ułatwieniem dla osób mających trudności z poruszaniem się, kiedy do najbliższego okienka pocztowego prowadzi labirynt schodów. Każdy paczkomat jest dostępny przez całą dobę, a przesyłkę kurierską można odebrać o dowolnej porze, bez konieczności dostosowywania się do godzin otwarcia tradycyjnych punktów odbioru czy wizyty kuriera. Korzystanie z automatów paczkomat daje seniorom poczucie samodzielności i niezależności.

Technologia przyjazna seniorom

Większość seniorów korzysta dziś ze smartfonów oraz aplikacji ułatwiających codzienne życie. Choć pierwsze spotkanie z nową usługą lub aplikacją może wymagać trochę więcej czasu, na przykład pierwsze nadanie przesyłki kurierskiej w automacie paczkomat, to po kilku próbach seniorzy już nie wyobrażają sobie życia bez takich udogodnień. Zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia czerpią korzyści z nowych technologii, które sprawiają, że życie staje się bardziej wygodne.

Paczkomat Inpost: dwa sposoby na nadanie przesyłki kurierskiej

Oto przewodnik krok po kroku po dwóch sposobach na nadanie przesyłki kurierskiej w automacie paczkomat InPost.

Z aplikacją InPost Mobile [bez etykiety]

Pobierz aplikację InPost Mobile. Aby to zrobić, wpisz w wyszukiwarkę swojego smartfonu hasło: „InPost Mobile aplikacja”. Oryginalna aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play. Mając zainstalowaną aplikację na swoim telefonie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Nadaj. W dolnym menu aplikacji wybierz ikonkę „Nadaj”. Wybierz rozmiar paczki, sposób dostawy (paczkomat-paczkomat, paczkomat-kurier etc.), a następnie uzupełnij wymagane dane odbiorcy i nadawcy.

Opłać. Po uzupełnieniu danych odbiorcy i nadawcy aplikacja przekierowuje do wybranych metod płatności. Po opłaceniu wysyłki, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Na paczce nie trzeba naklejać żadnej etykiety! Kod nadania możesz napisać na przesyłce np. długopisem, flamastrem.

Umieść przesyłkę w automacie paczkomat. Nadaj paczkę w automacie (może to być Paczkomat InPost, Appkomat InPost lub PaczkoPunkt). Jeśli nadajesz w urządzeniu paczkomat lub appkomat to w aplikacji InPost, w szczegółach przesyłki klikasz „Otwórz skrytkę zdalnie” lub skanujesz kod QR w czytniku maszyny, a po chwili otworzy się skrytka. Można też wybrać opcję nadania paczki na ekranie urządzenia paczkomat i wpisać kod nadania. Włóż paczkę do skrytki, zamknij ją – paczka została nadana! W aplikacji lub na ekranie urządzenia paczkomat potwierdź nadanie.

Jakie możliwości i ceny oferuje dziś InPost oraz jeszcze więcej dowiesz się na https://inpost.pl/wysylam

Przez stronę internetową SzybkieNadania.pl [z etykietą]

Drugi sposób nie wymaga instalowania aplikacji, ale niezbędna jest drukarka.

Wygeneruj i opłać etykietę. Należy wejść na inpost.pl/SzybkieNadania/, a następnie zaznaczyć formę wysyłki, gabaryt paczki, uzupełnić dane i zapłacić online (przelewem internetowym, blikiem etc.). Otrzymasz etykietę na przesyłkę.

Wydrukuj etykietę i naklej na paczce.

Umieść paczkę w automacie paczkomat. W czytniku urządzenia zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a skrytka otworzy się automatycznie. Włóż paczkę do skrytki, zamknij skrytkę – paczka została nadana! Na ekranie urządzenia paczkomat potwierdź nadanie.

Korzystanie z automatów paczkomat jest prostą i wygodną opcją dla wszystkich, w tym dla seniorów.


Jeżeli interesują Cię informacje na temat nowy przyjaznych seniorom rozwiązań, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds