Kino bez barier – dostępne pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty

Kino bez barier – dostępne pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty

Masz w swoim życiu kogoś, dla kogo wyjście na film było do tej pory niedostępne? W Kinie bez barier nie musi tak być. Co tydzień, we wtorki i czwartki, Kino Nowe Horyzonty zaprasza na pokazy wyposażone w audiodeskrypcję, napisy, tłumaczenie na Polski Język Migowy i możliwość podpięcia do pętli indukcyjnej.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kino bez barier w Kinie Nowe Horyzonty

Projekt Kino bez barier realizowany jest we współpracy z Kinem Pałacowym w Poznaniu oraz Kinem Echo w Jarocinie, dzięki dofinansowaniu z programu Collaborate to Innovate sieci Europa Cinemas. Współpraca między kinami to również okazja do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w obszarze zwiększania dostępności oferty filmowej.

„Od lat współpracujemy z Fundacją Katarynka, dzięki której w naszym kinie co miesiąc odbywają się pokazy z audiodeskrypcją. Projekt Kino bez barier to kontynuacja działań i rozszerzenie idei dostępności na większą liczbę seansów. Zależy nam, by każdy mógł uczestniczyć w kulturze filmowej niezależnie od tego, jakie ma potrzeby” – mówi Magda Maleczek z Kina Nowe Horyzonty.

Wizyta w kinie w każdy wtorek i czwartek: jedyne 8 zł

Seanse w ramach Kina bez barier odbywają się dwa razy w tygodniu, a każdy z nich wyposażony jest w audiodeskrypcję, napisy oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy. Prezentowane filmy pochodzą z nowego repertuaru, dzięki czemu widzowie i widzki mogą być na bieżąco z kulturą filmową. W projekcie ważna jest również dostępność ekonomiczna: bilet na seans kosztuje 8 zł.

Kino bez barier - Opadające liście

Kadr z filmu „Opadające liście”, reż. Aki Kaurismäki wyświetlany w ramach pokazów „Kino bez barier”

W marcu w repertuarze znalazła się między innymi melancholijna komedia „Opadające liście” o życiowych rozbitkach, którzy w chłodnej Finlandii poszukują szczęścia i bliskości. W kontrze do skandynawskiej aury lokuje się „Vika!” – portret 84-letniej didżejki, gwiazdy klubów muzycznych w całej Polsce, która otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba. W programie nie zabraknie także propozycji dla młodszych widzów: „Akademia Pana Kleksa. Część pierwsza” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy opowiadającą o pozornie zwykłej dziewczynce, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Program – Kino bez barier [KNH]

„Vika!”, reż. Agnieszka Zwiefka

  • 5 marca, wtorek, 18.00
  • 7 marca, czwartek, 13.00

„Akademia Pana Kleksa”, reż. Maciej Kawulski

  • 12 marca, wtorek, 18.00
  • 14 marca, czwartek, 13.00

„Światłonoc”, reż. Tereza Nvotova

  • 19 marca, wtorek, 18.00
  • 21 marca, czwartek, 13.00

„Opadające liście”, reż. Aki Kaurismäki

  • 26 marca, wtorek, 18.00
  • 28 marca, czwartek, 13.00

Bilety do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl – pokazy „Kino bez barier”


Jeżeli interesują Cię informacje na temat kultury dostępnej, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds