Film „Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” [w kinach od 15 marca]. Adaptacja powieści Danieli Krien

Film „Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” [w kinach od 15 marca]. Adaptacja powieści Danieli Krien

Adaptacja wydanej także w Polsce powieści Danieli Krien, to pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia miłości ukazana na tle wielkich politycznych zmian. Krien jest także współautorką scenariusza do filmu, za reżyserię odpowiada Emily Atef. 

Czołowa europejska reżyserka Emily Atef („Obcy we mnie”, „3 dni w Quiberon”) podobnie jak w swoich poprzednich filmach stawia na rozbudowaną psychologię postaci i zastanawia się, co popycha nas w nieznane. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” – fabuła

Akcja filmu „Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” rozgrywa się w NRD, w 1990 roku. Gorące lato tego roku niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma dziewiętnaście lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. Zamiast skupić się na szkole i zbliżającej się maturze, dziewczyna całe dnie spędza na niezobowiązujących lekturach.

Kiedy pewnego dnia wpada na Hennera, rolnika z sąsiedztwa, dociera do niej, że zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Wystarczy jedno niepozorne dotknięcie, wymiana spojrzeń, by rozpalić dziką, niemożliwą do opanowania namiętność między Marią a charyzmatycznym, dwa razy starszym mężczyzną.

W atmosferze nowych możliwości, jaką daje się wyczuć po zjednoczeniu Niemiec, rodzi się sekretna, zakazana miłość. Pełna pasji, tęsknoty i pożądania, która zmiecie wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

„Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” zwiastun [VIDEO]

„Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” w kinach od 15 marca br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Film „Czasem myślę o umieraniu” pełna subtelnego humoru opowieść [w kinach od 1 marca]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds