Oszustwo na „Bon Lekowy”: ostrzeżenie dla seniorów

Oszustwo na „Bon Lekowy”: ostrzeżenie dla seniorów

Pacjenci zgłaszają do Narodowego Funduszu Zdrowia niepokojące sygnały dotyczące potencjalnego oszustwa związanego z bonami lekowymi oraz kartami podarunkowymi, które rzekomo wydaje NFZ.

Internet, w tym popularne serwisy społecznościowe, zalewają informacje o możliwości otrzymania takich bonów czy kart, które mają być warte 2 tysiące złotych. Ostrzegamy – to oszustwo i próba wyłudzenia danych oraz pieniędzy! 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Metoda na „Bon NFZ do Apteki”: nie daj się oszukać!

W sieci pojawiają się fałszywe informacje, jakoby otrzymanie bonu czy karty podarunkowej z NFZ było możliwe po opłaceniu niewielkiej kwoty kilku euro oraz potwierdzeniu swoich danych w ankiecie. Podkreślamy, to nieprawda i stanowi próbę wyłudzenia Twoich danych osobowych oraz pieniędzy!

Fałszywa wiadomość brzmiała: „Rząd polski uruchomił subsydia dla ludności w postaci świadczeń na kartę Karta Pacjenta, umożliwiającą wydanie kwoty 2000 złotych w dowolnej sieci aptek przez 12 miesięcy. Aby otrzymać kartę podarunkową Karta Pacjenta, wypełnij ankietę, zapłać 2 euro podatku i potwierdź, że jesteś prawdziwą osobą. Pośpiesz się, ponieważ liczba kart jest ograniczona”.

Zobacz również: Bezpłatne leki 65+. Jakie leki za darmo po 65 roku życia? [AKTUALNA LISTA + WYSZUKIWARKA]

Reklama Reklama SU Bałtyk

Metoda na „Bon NFZ do Apteki”: na co musisz zwrócić uwagę

Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów ani innych bonifikat na leki do aptek.

Nie klikaj w linki, które pojawiają się w informacjach dotyczących rzekomych bonów z NFZ. W ten sposób możesz stracić swoje dane osobowe oraz pieniądze!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, SKONTAKTUJ SIĘ z bezpłatną i całodobową infolinią pod numerem 800 190 590 lub POWIADOM NAJBLIŻSZĄ JEDNOSTKĘ POLICJI.

Pamiętaj, że rzetelne i prawdziwe informacje na temat świadczeń medycznych, w tym dostępu do leków refundowanych, znajdziesz na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pod numerem infolinii NFZ – 800 190 590.

Nie ma dnia bez próby oszukania seniorów. Niedawno informowaliśmy o fałszywym profilu ZUS na Facebooku. Dziś rzekomy bon na leki. Oszuści chcą wykorzystać skojarzenie z bonem senioralnym, czyli projektem nad którym aktualnie pracuje rząd. Nie daj się oszukać! Dbaj o swoje bezpieczeństwo i korzystaj wyłącznie z wiarygodnych źródeł informacji!

Zobacz również: Bon Senioralny 2024: nowe świadczenie dla seniorów [wszystko, co już wiemy w jednym miejscu]

Reklama Reklama PolisyTravel

Metoda na „Kartę podarunkową do Apteki”: przykładowy wpis na portalu społecznościowym

Tak może wyglądać przykładowy wpis na portalu społecznościowym. Nie daj się nabrać i uprzedź swoich przyjaciół.

rzekome bony lekowe grafika z serwisu społecznościowego

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia, portal X

Zobacz również: Oszustwo na ZUS: fałszywy profil ZUS na Facebooku [ostrzeżenie]

Zobacz również: Oszustwa w reklamach leków z udziałem lekarzy: Jak się bronić? Praktyczne wskazówki dla seniorów


Jeżeli interesują Cię informacje dotyczące prób oszustwa seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera


 

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds