Senioralni. Poznań 2016

Już po raz szósty Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza do wspólnego zainaugurowania, trwającej cały październik, imprezy Senioralni.Poznań 2016. W tym roku dzień inauguracji to jednocześnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – spotykamy się 1 października w samo południe!

Senioralni.Poznań 2016

Nowością będzie miejsce inauguracji – dziedziniec Urzędu Miasta Poznania – pięknie zagospodarowane, zielone miejsce na mapie Poznania. Organizatorzy zapewnią miejsca siedzące, a znajdująca się w krużgankach Cafe Misja – jedno z Miejsc Przyjaznych Seniorom i Partner Inauguracji zaprosi seniorów do skorzystania z wybranej oferty z menu w promocyjnej cenie.

Senioralni.Poznań 2016 rozpoczną się o godzinie 12.00 i  jak co roku, prezydent Miasta Poznania przekaże seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Jak co roku również, prezydent wręczy certyfikaty wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom. Po oficjalnej części inauguracji seniorzy zostaną zaproszeni do udziału w tradycyjnym koncercie operetkowym, zaśpiewa uwielbiany i bezkonkurencyjny – Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi gwiazda – Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym na dziedzińcu seniorom program wydarzeń Senioralnych. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków.

Sponsorem szóstej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi Państwa do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych. Partnerami wydarzenia są poznańskie uniwersytety trzeciego wieku: Akademia Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny III Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Każdego Wieku i Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnies”.

źródło: Gazeta Senior Poznań/Wielkopolska, sierpień-wrzesień 2016 r.

12038575_1146697828692580_3435097223982665457_o Senioralni.Poznań

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds