Samodzielni, niezależni, bezpieczni – Senior Apartments Wiązowna

Samodzielni, niezależni, bezpieczni – Senior Apartments Wiązowna

W podwarszawskiej gminie Wiązowna powstały apartamenty senioralne, zrealizowane zgodnie z ideą assisted living. Pierwszy etap inwestycji to osiedle kilkunastu domów zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą seniorach.

Unikalność projektu polega na połączeniu zalet samodzielnego mieszkania i niezależności z bezpieczeństwem i wygodą zapewnianymi dzięki stałej, lecz dyskretnej opiece personelu, wspomaganego najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i telemedycznymi.
Przeprowadzka do Senior Apartments to idealny wybór dla osób nadal życiowo aktywnych, posiadających silne poczucie niezależności, które jednak stale lub okresowo wymagają już pomocy osób trzecich, a skorzystanie z placówki typu „domu opieki” jest przez nich, lub przez ich bliskich, absolutnie nieakceptowane. Apartamenty senioralne to także rozwiązanie dla osób z chorobami przewlekłymi, wymagającymi kontrolowania lub/i monitorowania stanu zdrowia, u których mogą pojawiać się kłopoty z pamięcią, mają ograniczoną sprawność poruszania się, trudności z zakupami i przygotowywaniem posiłków, ubieraniem, myciem, przyjmowaniem leków czy dbaniem o swoje otoczenie.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Wysoki standard i wszechstronny serwis

„Żyjąc w Polsce i mając dużo lat, można będzie zasmakować komfortu, jakim dla wielu seniorów byłoby samodzielne, wygodne życie w niewielkim domu, otoczonym piękną przyrodą. Piękno jest ważne, ale w starszym wieku kluczowa jest równoczesna gwarancja uzyskania wszelkiej pomocy. Wysoki standard Senior Apartments z wszechstronnym serwisem, także zdrowotnym oraz bogaty program kulturalno-rekreacyjny gwarantują wysoką jakość życia, nie oferowaną do tej pory w Polsce.”– uważa Ewa Wojdyłło – Osiatyńska, psycholog.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Personel medyczny i pomocniczy

Rezydenci Senior Apartments mają do dyspozycji dedykowany zespół medyczny (lekarz, pielęgniarki, rehabilitanci) oraz oddany personel pomocniczy (opiekunki, animatorzy, concierge, pracownicy administracyjni, personel sprzątający i techniczny). Zaplecze infrastrukturalne zapewnia natomiast położony w bezpośrednim sąsiedztwie duży, całodobowy ośrodek medyczny.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Inteligentne rozwiązania

„Senior Apartments powstały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie seniorów – nowoczesna i funkcjonalna architektura, pełen zieleni, dobrze oświetlony teren, specjalnie zaprojektowane i wyposażone wnętrza z szeregiem inteligentnych rozwiązań technicznych. Jednocześnie nasz projekt to także szeroki wachlarz aktywności, z których mogą korzystać mieszkańcy – od wspólnej gry w karty, przez wyjścia do teatru, kina czy na zajęcia uniwersytetów trzeciego wieku, aż po różne formy zaangażowania w ramach wolontariatu – mówi Rafał Kunicki, Prezes Zarządu Senior Apartments Sp. z o.o.

Senior Apartments Wiązowna

Osiedle składa się z 18, blisko 70 metrowych, parterowych apartamentów przeznaczonych dla 1 lub maksymalnie 2 osób (małżeństwa, przyjaciół) dostępnych wyłącznie w ramach wynajmu.
„Projekt Senior Apartments oraz idea jaką realizujemy to stworzenie realnej alternatywy dla domów opieki. Chcemy upodmiotowić osoby, którym oferujemy nasze usługi oraz nadać najwyższą wartość ich samodzielności i niezależności zapewniając bezpieczeństwo i komfort w środowisku całkowicie pozbawionym charakteru instytucjonalnego. – podsumowuje dr Marcin Zawadzki, inicjator i inwestor projektu.

Senior Apartments Wiązowna Senior Apartments Wiązowna Senior Apartments Wiązowna Senior Apartments Wiązowna

Informacje: www.seniorapartaments.pl

źródło: materiały prasowe Senior Apartments

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds