Seniorzy w Świnoujściu szczepieni na grypę

Seniorzy w Świnoujściu szczepieni na grypę

Na początek najstarsi mieszkańcy Świnoujścia, oraz pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, w następnej kolejności – inni seniorzy zostaną zaszczepieni na grypę. Od kilku dni w mieście trwa coroczna akcja szczepień dla seniorów przeciw tej bardzo poważnej chorobie.

Aktualnie z programu szczepień skorzystało 30 seniorów

Akcja zaszczepiania przeciw grypie, prowadzona jest mieście od kilku lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłych latach z programu szczepień dla seniorów skorzystało ponad 2000 osób. W tym roku może być jednak inaczej, gdyż do tej pory do miasta trafiło tylko 200 szczepionek z dwóch tysięcy aktualnie zamówionych. Jak informuje Szpital Miejski w Świnoujściu, akcje szczepień seniorów przeciw grypie przynoszą pozytywne skutki. W roku ubiegłym do szpitala objawami grypy trafiły tylko dwie osoby. Aby usprawnić program szczepień i bezpiecznie go zrealizować w wyznaczonych dniach i godzinach seniorzy zapraszani są do Szpitala Miejskiego gdzie poddawani są szczepieniom. Akcja realizowana jest w ramach programu polityki zdrowotnej pn: ”Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców miasta Świnoujścia w wieku od 60 roku życia”.
Szczepienia przeciw grypie dla seniorów potrwają do 29 października.

Szczepionka na GRYPĘ SENIOR 2020. Grypa a COVID-19. FAKTY I MITY. Bezpłatna szczepionka dla kogo?

Kampania profilaktyczna “Zdrowie pod lupą w dobie pandemii”. Specjalistyczne pakiety badań w kierunku COVID-19

SANATORIUM NFZ 2021! Zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds