Seniorzy wyróżnieni w Konkursie Barwy Wolontariatu. Pandemia ich nie zatrzymała

Seniorzy wyróżnieni w Konkursie Barwy Wolontariatu. Pandemia ich nie zatrzymała

Andrzej Wiśniewski

Seniorzy będący wolontariuszami Filharmonii w Szczecinie, zostali wyróżnieni w konkursie Barwy Wolontariatu Pomorza Zachodniego 2020, zajmując III miejsce. Konkurs organizowany jest corocznie przez Stowarzyszenie POLITES. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Skład grupy seniorów wyłonił się przy jednym z muzycznych projektów Filharmonii, projekcie kierowanym do seniorów pod nazwą „SENIORITA”. Dzięki pasji, która skierowała ich do muzycznego serca miasta – Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zakiełkowała w nich chęć związania się z nią na dłużej. Tak oto, od kilku już lat oferują nam swoją pomoc regularnie i owocnie – będąc częścią każdego koncertu i wsparciem dla niejednego działu.

Są wszechstronni – z uśmiechem witają Gości na koncertach symfonicznych, z dbałością czuwają nad wystawami w Galerii Poziom 4., z czułością opiekują się młodymi chórzystkami na próbach, ich rzetelność i komunikatywność wspiera pracowników kas przy obowiązkach, a wyczucie estetyki pomaga organizować wydawnictwa w sklepiku. Są niezastąpieni – precedensem byłaby sytuacja, w której Grupa Wolontariuszy Seniorów odmawia pomocy.
Mimo pandemii ich zapał nie gaśnie i zawsze w grupie znajdzie się co najmniej kilka osób, które nie tylko wesprą w obowiązkach, ale i zapytają o możliwość pomocy. Mają najświeższą w mieście pogodę ducha – otwartość i gotowość to ich wspólne cechy.

Mimo pandemii

Na wyróżnienie Seniorzy zasługują zwłaszcza w tym wyjątkowym roku, kiedy zastały nas ograniczenia i nie najłatwiejsze warunki. Nie tylko nie zrezygnowali z wolontariatu, ale wręcz z jeszcze większą żarliwością zaangażowali się w działanie, aby wnieść energię i uśmiech w ten trudny czas. W tym roku zostali wyróżnieni w konkursie Barwy Wolontariatu Pomorza Zachodniego 2020, zajmując III miejsce. W wydarzeniu pod nazwą „partycypacja online” działalność grupy seniorów została doceniona, tym bardziej że oprócz nich na podium stanęły między innymi dwie szkolne grupy wolontariackie ze Szczecina i Nowogardu. Dla Grupy Wolontariuszy Seniorów, ale i wszystkich wolontariuszy działających w tym trudnym dla nas czasie – głębokie ukłony, gratulacje i wielkie słowa podziwu.

Może Cię zainteresować:

Wolontariat to fenomen naszych czasów

 

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds