Soczewki – jak można na nich oszczędzać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Soczewki – jak można na nich oszczędzać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wady wzroku mogą pojawić się u każdego człowieka – dotykają one zarówno osoby dorosłe, jak i seniorów czy małe dzieci. Do najpowszechniejszych zaburzeń widzenia zaliczamy krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopię i astygmatyzm. Im wcześniej wykryje się ich obecność, tym łatwiej je korygować. Diagnostyka wad wzroku obejmuje badanie refrakcji oraz pomiar parametrów układu wzrokowego. Istnieje wiele rozmaitych metod korekcji wzroku. Najpopularniejszym sposobem pożegnania się z wadami refrakcji jest noszenie okularów lub soczewek korekcyjnych. Szkła kontaktowe mają wiele zalet, dlatego coraz częściej zastępują tradycyjne okulary. Wkładane do oka soczewki pozwalają na całkowitą rezygnację z okularów, stąd takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdza się u osób, które negatywnie oceniają swój wygląd w oprawkach. Niektórzy rezygnują jednak z tej formy korekcji ze względu na koszty – w końcu okulary kupujemy tylko raz na kilka lat, natomiast soczewki trzeba wymieniać dosyć często. Kupując regularnie szkła kontaktowe można jednak zaoszczędzić. W jaki sposób? O tym piszemy w naszym artykule.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Szukaj promocji

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów i odmian soczewek kontaktowych. Ponieważ szkła korekcyjne – podobnie zresztą jak okulary – są uznawane za wyrób medyczny, należy unikać kupowania ich w przypadkowych miejscach. Kupowanie szkieł w drogerii czy butiku z pewnością nie jest słusznym postępowaniem. Bezpieczeństwo produktu oraz jego zgodność z najwyższymi normami bezpieczeństwa może zagwarantować nam wyłącznie renomowany salon optyczny. Do niedawna aby kupić soczewki trzeba było wybrać się do stacjonarnego optyka. Obecnie modele znanych producentów możemy zamówić również w dobrych sklepach internetowych, np. bezOkularow.pl. Niewątpliwą zaletą robienia zakupów przez Internet są niższe ceny produktów niż te, które możemy spotkać stacjonarnie. Internetowy salon optyczny bezOkularow.pl oferuje ponadto bardzo ciekawe promocje, dzięki którym możemy zamówić wybrane modele soczewek kontaktowych nawet o kilkadziesiąt procent taniej niż zapłacilibyśmy w cenie regularnej. Warto na bieżąco śledzić promocje na soczewki sferyczne, toryczne i progresywne. Sklep internetowy bezOkularow.pl oferuje także atrakcyjny program lojalnościowy obejmujący całą rodzinę.

Kupuj tańsze marki

soczewki płyn do soczewek W wiodących sklepach internetowych z soczewkami dostępny jest bogaty wybór soczewek kontaktowych dosłownie na każdą kieszeń. Jeśli chcesz kupić produkt, który naprawdę będzie się opłacał, doskonałym rozwiązaniem jest sięgnięcie po propozycje tańszych marek. Tanie soczewki znane ze swojej doskonałej jakości to np. linia EyeLove. Są one wykonane z najzdrowszego dla oczu materiału, dzięki czemu nosi się je niezwykle komfortowo. Jeżeli nie chcesz być narażony na przepłacanie, poszukaj korzystnej cenowo oferty w salonie internetowym – unikniesz wtedy wysokiej marży typowej dla sklepów stacjonarnych. Aby przekonać się, jak tanie mogą być soczewki, śledź stronę sklepu bezOkularow.pl, a na pewno będziesz mógł sporo zaoszczędzić.

Stosuj soczewki testowe

Ciekawą opcją umożliwiającą zaoszczędzenie na soczewkach jest wypróbowanie pojedynczej pary szkieł przed zakupem całego opakowania. Soczewki testowe kosztują naprawdę niewiele, a dzięki nim możesz przetestować kilka różnych modeli nie narażając się na niepotrzebne koszty. Takie rozwiązanie polecamy zwłaszcza osobom rozpoczynającym swoją przygodę z soczewkami. Kupując szkła kontaktowe pierwszy raz trudno od razu trafić w model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Wypróbowanie kilku różnych wariantów może być dla ciebie cenną wskazówką, dzięki której dowiesz się, które wersje będą dla ciebie najbardziej komfortowe. Stosując soczewki testowe możesz się przy okazji przekonać, czy nie wywołują one u ciebie niepożądanych reakcji. Modele testowe sprzedawane są na sztuki.

Noś soczewki na dłużej

Aby zaoszczędzić na soczewkach w perspektywie długofalowej noś modele przeznaczone do wielokrotnego użytku. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału szkieł kontaktowych jest rozróżnienie na wersje jednodniowe i wielorazowe, spośród których najczęściej spotykane są modele dwutygodniowe i miesięczne. Co prawda stosowanie soczewek wielokrotnego użytku wymaga skrupulatnej pielęgnacji oraz dokupienia specjalnych płynów i pojemniczków do przechowywania, jednak łączny koszt ich noszenia jest najniższy. Szukając sposobów na oszczędność warto więc przeanalizować i ten aspekt.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds