Festiwal Wysokich Temperatur już rozpoczęty

Festiwal Wysokich Temperatur już rozpoczęty

Tegoroczny Festiwal Wysokich Temperatur przybrał inną formę. Jest dłuższy i hybrydowy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur, fot. © Jerzy Dudzik

Artyści i adepci sztuki związanej z ogniem od ponad dziesięciu lat spotykali się we Wrocławiu w okolicach letniego przesilenia, by prezentować publiczności swój kunszt.

Szkło, ceramika, metal

Udział ognia w przypadku szkła, ceramiki  i metalu jest decydujący. Jak umiejętnie trzeba posługiwać się temperaturą, by uzyskać plastyczność niezbędną do kształtowania, a nie stopić lub spalić przedmiotu. W przypadku przedmiotów ze szkła krotność podgrzewania i odprężania jest duża i wymaga czasu. Inaczej szklane cudeńka popękają przy najmniejszej zmianie temperatury. Różne faktury i kolory ceramiki to nie tylko odpowiednie barwniki szkliwa, ale też wypalanie w odpowiednie atmosferze. Ogromna wiedza i umiejętności.

Pokazy jak powstają piękne przedmioty lub takie, które wzbudzają emocje, cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Jak powstają szklane cudeńka, można było zobaczyć w czasie pokazów na żywo w ogrodach i pracowniach Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Spotkania, pokazy i warsztaty

Festiwal Wysokich Temperatur

ogień i szkło, fot.© Jerzy Dudzik

Pierwszego dnia, w sobotę, odbędą się prezentacje warsztatowe i pokazy, w których czasie  publiczność będzie mogła uczestniczyć zarówno w dobrze znanych atrakcjach festiwalowych, jak i w szeregu nowych działań takich, jak np. pokaz z użyciem pieca ceramicznego inspirowanego maszynami parowymi czy tworzenie puzzli z aluminium. Większość z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się na świeżym powietrzu, w ogrodzie ASP.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Festiwal Wysokich Temperatur na You Tube

Od początku czerwca na kanałach społecznościowych publikowane są filmy w dwóch cyklach: „Procesy” i „Artyści”. To okazja, by zobaczyć, jak powstają projekty i co sądzą o tym ich twórcy. Na filmach twórcy opowiadają o swojej pracy i o procesie twórczym. Wystarczy na facebooku wpisać w wyszukiwarce Festiwal Wysokich Temperatur i już jesteś na bieżąco z wszystkimi nowinkami.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Terminy

Festiwal Wysokich Temperatur w ogrodach ASP odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Na niedzielę zaplanowana jest konferencja. Program festiwalu znajdziecie  tutaj .

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Dzieło ognia”.

Jeśli wolicie muzykę.

Wracają “Wieczory w Arsenale”

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds