Wracają „Wieczory w Arsenale”

Wracają „Wieczory w Arsenale”

Festiwal „Wieczory w Arsenale” rozpocznie się w piątek 25 czerwca i potrwa do niedzieli 4 lipca.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

"Wieczory w Arsenale"

artystom także podoba się w Arsenale, fot. © Jerzy Dudzik

Orkiestra Kameralna Wratislavia pod dyrekcją Jana Staniendy zaprasza na kolejny festiwal muzyki przyjemnej dla ucha w niesamowitych wnętrzach i na dziedzińcu wrocławskiego Arsenału. Te koncerty muzyki kameralnej w ciepłe wieczory początku astronomicznego lata jako żywo przypominają rozrywkę z kurortów. Kiedy z początkiem lata towarzystwo wyjeżdżało do wód, w ślad za mecenasami ruszali także artyści. Zdecydowanie przyjemniej jest koncertować w uzdrowiskach, niż w gorących i dusznych miejskich salach teatralnych. W końcu artystom także należy się chwila wśród wielbicielek i wielbicieli w uzdrowisku.

Program koncertów jest już gotowy. Szczegóły programu znajdziecie  tutaj

Gwiazda festiwalu „Wieczory w Arsenale”

W tej odsłonie festiwalu w roli gwiazdy wystąpi Magda Umer. Koncert poetyckich piosenek z takimi przebojami jak Okularnicy, Koncert jesienny czy Portofino na pewno poruszy, a także obudzi wspomnienia z dawnych lat. Pani Magda Umer wystąpi dwa razy 1 i 2 lipca.

"Wieczory w Arsenale"

„Wieczory w Arsenale”, fot.© Jerzy Dudzik

Bogactwo kompozytorów i ciekawe zastawienia utworów oraz nietypowe aranżacje. Od mistrzów baroku Vivaldiego, Bacha i Telemanna do Astora Piazzolli. A do tego młodzi wykonawcy. Zapowiada się cudownie. Tym bardziej że wrocławski Arsenał jest wieczorami przy zachodzącym słońcu miejscem bardzo klimatycznym. Niby samo centrum miasta, a taki wyjątkowy nastrój i wspaniała kameralność.

Reklama Reklama PolisyTravel

Stroje

Wieczory w Arsenale to powód, by pokazać się w letniej kreacji. Jakże niewiele jest takich okazji w ciągu roku, by zaakcentować wyjątkowy wieczór właściwie dobranym strojem. W tym roku obowiązują ubrania z naturalnego lnu, idealne na ciepłe wieczory. Letnie koncerty odbywają się w wielu miastach, to świetna odmiana słuchania muzyki w innych miejscach niż sale koncertowe.

Reklama Reklama SU Bałtyk

A później w miasto

Na koncerty „Wieczory w Arsenale” przychodzimy oczywiście w większym gronie, by później już po zakończeniu wybrać się do licznych wrocławskich ogródków serwujących napoje, by porozmawiać w miłym towarzystwie. Warto cieszyć się chwilą, wszak nie wiadomo co zdarzy się jesienią. Epidemiolodzy wciąż uprzedzają, że jesień to wielka niewiadoma.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 20:00 z wyjątkiem ostatnich dwóch finałowych.

 

“Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds