Świętujcie z okazji Dnia Rysia

Świętujcie z okazji Dnia Rysia

Międzynarodowy Dzień Rysia to świetny moment do przypomnienia sobie, kiedy ostatni raz wdzieliśmy jakiegoś Rysia.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jak przystało na kotowate, rysie są raczej skryte. Może i prostolinijne, ale swoje uczucia mają nakierowana na własne potrzeby. Ważną czynnością w życiu rysi jest spokój, sporo snu i odpowiednia ilość strawy. Jeśli te warunki są spełnione, to nawet nie zauważymy rysia Rysia wśród nas. Przecież każdy kot powinien mieć imię.

Ryśki to fajne chłopaki

Dzień Rysia

nawet na wybiegu dla rysiów trudno je zobaczyć, fot.© Jerzy Dudzik

Oczywiście w domowych warunkach o każdego Rysia ktoś musi zadbać. Pomiędzy  kotem rysiem a domowym Rysiem różnica niewielka. Chyba że Rysiek zgryźliwy ma charakter, ale to wyjątki i jakieś sporadyczne przypadki. Kotom domowym imię prestiżu nie dodaje, ale za to właścicielom kota Rysia już tak. Zawsze można wmówić znajomym, że ten kot Ryś to na cześć Ryszarda Lwie Serce.

Przypomnę, Ryszard Lwie Serce słynny rycerza i wódz wypraw krzyżowych. Jak przystało na króla, musiał zgryźliwości nabyć w walkach z Saladynem. Bo przecież nie od jeżdżenia konno w pełnej zbroi po rozległych wzgórzach Palestyny i plażach Morza Śródziemnego. Toż to sama przyjemność w środku lata dla idei ganiać się z Saracenami i jakie męskie.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Rysie w naturze

Dzień Rysia

ryś z wrocławskiego ZOO, fot.© Jerzy Dudzik

Rysiów w Polsce, jak można wyczytać na rządowym portalu Nauka w Polsce tutaj, jest zaledwie 150 osobników. Nie każdemu było dane zobaczyć rysia w naturze. Niewielu zobaczy odcisk rysiej łapy w błocie nad Sanem. Tak właściwie jeśli lubicie się z rysiami to najłatwiej zobaczyć je w ZOO. Na przykład we Wrocławiu, skąd pochodzą zdjęcia.

Pieszczotliwie od zwierzęco

Wśród człowiekowatych, nastała moda na pieszczotliwe zwracanie się do partnera, małżonka, zwrotem typu Misiu, Kotku, Myszko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do tych zwrotów dodać Rysiu bez względu na imię nadane przez ojca w czasie rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego. Teraz kiedy mamy dopuszczoną w Unii Europejskiej trzecią płeć w dowodach osobistych, nazywanie pieszczotliwie współmałżonka Rysiu jest jak najbardziej na miejscu. Tak jak u kotów na dachu nie bardzo wiadomo, które z nich o północy drze mordkę, tak i w przypadku tego imienia płeć raczej nie jest sprecyzowana. Kiedy mówimy Rysiu, to może odnosić się zarówno do Ryszardy jak i do Ryszarda.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia możemy zadzwonić 11 czerwca do każdego znajomego Ryśka i złożyć mu życzenia pomyślności w promowaniu rozwoju i introdukcji rysia w Polsce. A co!

W tym roku w dniu 11 czerwca przypada też dzień wolności podatkowej. Jednak seniorzy po nowych zapowiedziach rządu mogą się tym nie przejmować. Ich problemy podatkowe już nie dotyczyły?

Może Cię zainteresować:

Ptaszarnia we Wrocławiu zaprasza

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds