Lubicie udzielać rad? Obchodzimy Dzień Dobrych Rad

Lubicie udzielać rad? Obchodzimy Dzień Dobrych Rad

Lubicie udzielać nieproszeni dobrych rad?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Z dobrych rad jestem rad

Wprawdzie powiedzenie odnosi się do wad, a można przecież różne powiedzonka parafrazować w zależności od okazji. Niewątpliwie wadą jest udzielanie dobrych rad, kiedy nikt nas o to nie prosi.

Reklama Reklama PolisyTravel

Dobra rada

dobrych rad

sowa symbol dobrych rad. fot.© Jerzy Dudzik

W tym zagonionym świecie już tylko seniorzy mają chwilę czasu, by zastanowić się nad sensem gonienia za nie wiadomo czym.

Pomyśl, zamian cokolwiek zrobisz. Myślenie to spora trudność. Zwykle działamy na zasadzie przyzwyczajenia. Codzienne czynności powtarzane od dziesięcioleci powodują, że wykorzystujemy zaledwie cząstkę możliwości mózgu. A mózg lubi, wręcz kocha zmiany i poznawanie nowego. Zatem pozwól własnemu mózgowi poznawać. Czytaj, oglądaj i wpatruj się w rzeczy oczywiste, a zobaczysz dużo więcej.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Dobra rada

Czterdzieści kilogramów wcześniej byliśmy dużo sprawniejsi. Pamiętacie jeszcze? Tak co roku nabywamy ciała, niedużo po kilogramie. Kiedy zaczynaliśmy pracować w już prawie dorosłym życiu, było nas zdecydowanie mniej. I tak rok po roku dokładaliśmy następne kilogramy. Teraz kiedy czas na emeryturę okazuje się, że przybyło tak od 40 do 50 kilogramów masy  ciała. Zdecydowanie nie namawiam do odchudzania. Namawiam do zdrowej diety dostosowanej do wydatku energetycznego. Mało się ruszasz, jedz mniej energetycznie a bardziej dietetycznie.

Dobra rada

Bądź asertywny. Możesz rozdawać zgromadzone przez siebie dobra dowolnym osobom. Nie ma obowiązku lubienia własnej progenitury. Zachłanne gromadzenie dóbr prowadzi do ich marnego wykorzystania. Popatrz, co robią z pieniędzmi bogaci i przestań im zazdrościć. Pięć mieszkań, dwa domy, kilka samochodów. To prawda, że generują w ten sposób dodatkowe miejsca pracy dla sprzątaczek, dozorców, robotników budowlanych i architektów wnętrz. Budują pałace, bo mają, za co, ale w nich nie mieszkają.

dobrych rad

świetne miejsce na udzielanie dobrych rad, fot.© Jerzy Dudzik

Nie daj się zwieść plotkom i utartym stereotypom. Działanie, pewność siebie, przebojowość to cechy, które warto pielęgnować.

Dobra rada

Rozdawaj, kiedy chcesz i co chcesz. Czasami nawet nieznajomym kup bukiet kwiatów. To znany gest. Daj pierwszemu lepszemu dziecku na Mikołaja zabawki. Zapytaj wcześniej rodziców czy możesz. Teraz takie czasy, że trzeba uważać. Nie martw się, po śmierci twoje zgromadzone dobra i tak ktoś zagospodaruje według własnego uznania.

Dobra rada

Wybieraj mądrych polityków, umiarkowanych w poglądach. Później mniej stresu, gdy zaczną wydziwiać i wprowadzać swoje poglądy wbrew woli większości i wbrew podstawowym wartościom ludzi. Każdy ortodoks jest niebezpieczny bez względu na sztandar, który niesie przed sobą.

Także Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło zapoznać młode pokolenie z dobrymi radami.Tutaj  znajdziecie przykład lektury oferowanej wnukom. A to, że książka była jest z dziewiętnastego wieku i przeznaczona dla panien z arystokracji jakoś urzędnikom uciekło.

Mówią też, że dobrymi radami droga do piekła wybrukowana, gdyby jeszcze było wiadomo dla kogo.

Każdy dzień jest dobry, by świętować.

Zielone Światki, czy może święto początku lata

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds