„Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

„Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

Premiera „Alicji” była szykowana już rok temu, ale wszystko pokrzyżowały ograniczenia i zakazy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Po licznych sukcesach filmowych i teatralnych na świecie także na deskach Teatru Muzycznego Capitol zagości „Alicja” w autorskiej wersji scenariusza pań – Agnieszki Wolny-Hamkało i Martyny Majewskiej. Oczywiście będzie trochę inna od tej filmowej. Sami ocenicie, która wersja jest ciekawsza.

Poranki z „Alicją”

Teraz w dalszym ciągu w ograniczonych warunkach i reżimach sanitarnych już będzie można bawić się w teatrze. O ile uda się wam zdobyć bilety. W Teatrze Muzycznym Capitol jeszcze przy normalnych warunkach, o bilety było trudno, a teraz, kiedy na widowni połowa miejsc jest pusta, jest jeszcze trudniej. „Alicja” została pomyślana dla dzieci, bo to przecież bardzo bajkowa opowieść. Przechodzenie przez lustro rozmowa z królikiem i bajkowy świat jednak z różnymi zasadami wziętymi z życia codziennego. Świat bajki i teatru ma swoje zadania, zmusza do zastanowienia.

Świetne kostiumy i taniec, jakże inny od tego, który widzimy w dyskotece. Trochę przerysowane ruchy, inne spojrzenia, różne rytmy. „Alicja” zaczyna się od wpadania do nory królika. Jak to zostało zrealizowane w teatrze, przekonacie się na przedstawieniu.

"Alicja"

dla dorosłych Mock. Czarna burleska, fot.© Jerzy Dudzik

Dla dorosłych w godzinach wieczornych będzie wystawiany na przykład „Mock. Czarna burleska”. Tak dwa przedstawienia jednego dnia. Jakoś trzeba połączyć koniec z końcem, mówił na konferencji prasowej Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. Także artyści są spragnieni kontaktów z widownią, więc radość z dwóch przedstawień dziennie jest obopólna.

 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się w dniach 11-20 czerwca 2021.

Jeśli chcecie poznać detale to odsyłam do oficjalnej strony Przeglądu Piosenki Aktorskiej  tutaj . Nowością tegorocznego festiwalu są transmisje online. To wszystko przez te ograniczenia.

Czy w tym roku będą wakacje dla zespołu, czy też pracowity sezon ogórkowy w mieście przekonamy się za miesiąc? Planowanie w tych trudnych czasach na dłużej jest niemożliwe.

Premiera „Alicji” w sobotę 29 maja.

Zajrzyjcie 

Maski Eberhardta Mocka

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds