„Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

„Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

Premiera „Alicji” była szykowana już rok temu, ale wszystko pokrzyżowały ograniczenia i zakazy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Po licznych sukcesach filmowych i teatralnych na świecie także na deskach Teatru Muzycznego Capitol zagości „Alicja” w autorskiej wersji scenariusza pań – Agnieszki Wolny-Hamkało i Martyny Majewskiej. Oczywiście będzie trochę inna od tej filmowej. Sami ocenicie, która wersja jest ciekawsza.

Poranki z „Alicją”

Teraz w dalszym ciągu w ograniczonych warunkach i reżimach sanitarnych już będzie można bawić się w teatrze. O ile uda się wam zdobyć bilety. W Teatrze Muzycznym Capitol jeszcze przy normalnych warunkach, o bilety było trudno, a teraz, kiedy na widowni połowa miejsc jest pusta, jest jeszcze trudniej. „Alicja” została pomyślana dla dzieci, bo to przecież bardzo bajkowa opowieść. Przechodzenie przez lustro rozmowa z królikiem i bajkowy świat jednak z różnymi zasadami wziętymi z życia codziennego. Świat bajki i teatru ma swoje zadania, zmusza do zastanowienia.

Świetne kostiumy i taniec, jakże inny od tego, który widzimy w dyskotece. Trochę przerysowane ruchy, inne spojrzenia, różne rytmy. „Alicja” zaczyna się od wpadania do nory królika. Jak to zostało zrealizowane w teatrze, przekonacie się na przedstawieniu.

"Alicja"

dla dorosłych Mock. Czarna burleska, fot.© Jerzy Dudzik

Dla dorosłych w godzinach wieczornych będzie wystawiany na przykład „Mock. Czarna burleska”. Tak dwa przedstawienia jednego dnia. Jakoś trzeba połączyć koniec z końcem, mówił na konferencji prasowej Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. Także artyści są spragnieni kontaktów z widownią, więc radość z dwóch przedstawień dziennie jest obopólna.

 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się w dniach 11-20 czerwca 2021.

Jeśli chcecie poznać detale to odsyłam do oficjalnej strony Przeglądu Piosenki Aktorskiej  tutaj . Nowością tegorocznego festiwalu są transmisje online. To wszystko przez te ograniczenia.

Czy w tym roku będą wakacje dla zespołu, czy też pracowity sezon ogórkowy w mieście przekonamy się za miesiąc? Planowanie w tych trudnych czasach na dłużej jest niemożliwe.

Premiera „Alicji” w sobotę 29 maja.

Zajrzyjcie 

Maski Eberhardta Mocka

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.