Sumo w Orbicie

Przez dwa dni zapaśnicy sumo zmagali się o tytuły mistrzowskie w ramach rozgrywanych we Wrocławiu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

Zawody spotkały się z ogromnym zainteresowaniem kibiców. Trybuny wypełniły się prawie do ostatniego miejsca. Występy polskich reprezentantów były nagradzane owacjami i głośnym dopingiem. Większość medali zgarnęli reprezentanci Rosji. Oczywiście były też i takie walki, kiedy lżejszy i mniejszy sumoka potrafił wygrać z olbrzymem. Polscy reprezentanci zdobył 2 brązowe medale. Oczywiście na świecie, a także w Polsce, sumo trenują kobiety.
Natomiast na placu Nowy Targ rywalizowali sportowcy w wspinaczce skałkowej. Kilkunastu zawodników kobiet i mężczyzn próbowali pokonać arcytrudną drogę do topu. W eliminacjach nikomu nie udało się dotrzeć do najwyższego punktu. Najbliżej była Koreanka. Zabrakło jej zaledwie metr, ale jeden nierozważny ruch i nastąpił zjazd na linie na dół. Przy tych wysokościach asekuracja jest obowiązkowa. Emocje ogromne.
Przy Hali Stulecia rozgrywano turnieje gry w bule. Różne konkurencje i spore emocje wśród zawodników. Trybuna mała to i widzów nie za dużo.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC3965 _DSC3984

_DSC3726 _DSC4159 _DSC4138

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds