Pierwsze medale rozdane

W pierwszym dniu The World Games zostały przyznane pierwsze medale.

Nie ma takiej możliwości, by być na wszystkich arenach, gdzie sportowcy z całego świata toczą boje. W kompleksie Hali Stulecia rywalizują gimnastycy i tancerze. W Skytower rywalizują w grze w kręgle. Na placu Nowy Targ wspinali się na niskich wysokościach sportowcy z Francji, Niemiec, Japonii. Widowisko zgromadziło nad podziw dużo widzów. Okazało się, że oglądanie wspinających się może wywoływać spore emocje u widzów. To niesamowite, jak na malutkich nierównościach ścianki wspinaczkowej można znaleźć podparcie dla palców rąk i czubków butów, jak trzeba się wprost przykleić do ściany, by pokonać kolejne uchwyty. Było to doskonale widać, że po wymyśleniu sposobu wspinania się, po wymyśleniu taktyki, ściana nie stanowiła już problemu. Wśród pań złoty medal otrzymała zawodniczka z Serbii Gejo Stasa. Na podium stanęły obok niej Japonka i Francuzka. Wśród panów zawody wygrał OGATA Yoshiyuki.
Na pływalni zawodnicy sportowego ratownictwa wodnego ścigali się między innymi w konkurencjach z manekinem, sztafetach, pływaniu z przeszkodami. Polscy pływacy zdobyli dwa srebrne medale.
Wieczorem w strefie kibica na placu Wolności zagrał Kult. Sporo widzów i świetna zabawa. Piosenki były niepokorne, przeciw władzy, a obok maszerowała manifestacja w obronie sądownictwa.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC3647

 

_DSC3521 _DSC3590 _DSC3638

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds