Święto Wrocławia i gra muzyka

Święto Wrocławia i gra muzyka

W czasie święta Wrocławia w wielu miejscach gra muzyka. Koncerty są bezpłatne.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Święto Muzyki

W trakcie wrocławskiego świętowania ma miejsce także Święto Muzyki. Już 21 czerwca od 14:00 na Rynku koncert z tej okazji. Wieczorem Opera Wrocławska zaprasza melomanów na uliczny koncert. Zostanie zatrzymany ruch pojazdów i melomani będą mogli posłuchać od 21:00 popisu artystów z balkonu opery. Balkonowe śpiewanie w wielu miastach jest wyróżnieniem dla aktorów i śpiewaków.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Kwiaty

Na Odrzańskiej kwiaty. Kamieniczka Małgosia przez kilka dni będą bazą dla florystów. Każda pasja jest wspaniałą formą spędzania czasu w gronie entuzjastów o podobnym hobby. Jednak floryści to jakby odmienne artystyczne dusze. Nie dość, że komponują kwietne kompozycje, to jeszcze potrafią je malować. Święto Kwiatów i święto ulicy Odrzańskiej od 20 do 23 czerwca. Wernisaże, oprowadzania, spacery z przewodnikami.

BWA i artystycznie

W Parku Szczytnickim wystawia Biuro Wystaw Artystycznych.

Browar Mieszczański 22 – 24 czerwca zaprasza na Podwodny Wrocław. Koncerty, ambitne kino, wystawy, food trucki.

Kontury Kultury w tym roku przygotowały zajęcia dla dzieci i rodzin. 23 czerwca zajrzyjcie na podwórko przy Jagiellończyka 10 a.

Akademia Sztuk Pięknych, XIV Festiwal Wysokich Temperatur „Sztuka z iskrą” 23 -25 czerwca

Trzy dni festiwalowe pełne ognia i twórczych dokonań artystów plastyków. Zawsze jest ciekawie i inspirująco. Najwięcej dzieje się w sobotę i zwykle tłumy największe. Warto.

Na Wielkiej Wyspie, koncerty przy jazie Opatowickim. Beach Bar.

Capitol. Na skwerku przed Capitolem wystąpią od 19:30 związani z teatrem aktorzy. Koncert piosenek z ulubionych spektakli teatru. Tak z dwie godziny.

Po koncercie kulturalni wędrowcy mogą pokłusować na Rynek, by zobaczyć spektakl o 75 latach we Wrocławiu.

24 czerwca – DZIEŃ Święta Wrocławia

W sobotę msze w intencji Wrocławia i oficjalne wydarzenia. Wręczanie nagród i tytułów zasłużonym dla miasta. Będzie Bractwo Kurkowe i przemarsz radnych z sztandarami.

Ale też Noc Świętojańska w Zamku w Leśnicy. Ta noc zwykle zaczyna się około południa wiciem wianków z rumianku. Świetna zabawa dla mam i córek, choć i osobniki płci odmiennej także czasami włączają się do zabawy. Muzyka i jarmark dopełniają się wspaniale.

Na Rynku koncert piosenek Jana Kaczmarka, tego Marzyciela od kurnej chaty. Będą też wspomnienia i anegdoty. Pojawią się podobno pozostali twórcy kabaretu Elita.

W Arsenale jak zwykle, Ludzie Ognia. Warsztaty archeologiczne, jak to kiedyś wykonywano różne potrzebne do przetrwania narzędzia.

W niedzielę 25 czerwca 9 Old Jazz Days na Rynku. Zagrają lubiane i kochane przez słuchaczy zespoły grające rytmiczną muzykę rodem z Nowego Orleanu. To już dziewiąty rok jak bawimy się przy takich rytmach na wrocławskim Rynku.

Szczegółowe opisy i programy wydarzeń związanych ze Świętem Wrocławia znajdziecie tutaj link Klikajcie w określony dzień i zaczyna się problem,  co też wybrać. Tyle możliwości.

Jeśli kochacie nurzać się w basenach we wrocławskim Aquaparku to weekend 24-25 czerwca będzie wyjątkowy. Z okazji piętnastolecia działalności przez te dwa dni od południa do wieczora będzie muzyka i tańce.

Diagnoza kultury

Wrocław wydaje na wydarzenia i utrzymanie życia kulturalnego w mieście całkiem spore pieniądze. W ubiegłym roku miasto wydało 171 milionów złotych. Do tego we Wrocławiu działają jeszcze instytucje kultury utrzymywane z funduszy samorządu województwa. Muzeum Narodowe we Wrocławiu to instytucja utrzymywana przez ministerstwo. Oczywiście zawsze będą tacy, co nie w pełni akceptują sposób zarządzania milionami i tacy co chcieliby większej przejrzystości. O tym będzie można podyskutować już 27 czerwca w Barbarze o godzinie 16:30. Dokument „Diagnoza samorządowego pola wrocławskiej kultury za lata 2019-2023” będzie dostępny w przestrzeni internetowej już od 23 na stronie Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Pogoda

Prognoza pogody na weekend zapowiada się wspaniale, lekkie zachmurzenie, temperatury do 23 stopni Celsjusza, ciśnienie w normie bez szaleństw. Planujcie zatem gdzie się wybrać, czego posłuchać, co zobaczyć. Świętujcie, to przecież święto nas wszystkich, Święto Wrocławia. Tych, którzy mieszkają w mieście i tych, którzy kochają tu przyjeżdżać.

Wspaniały czas świątecznej zabawy. Wrocław się bawi, więc gra muzyka.

Ojcowie Kościoła Zachodniego z wrocławskiej katedry [WYSTAWA]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds