Jedna z najlepszych komedii „Winny czy niewinny” [w kinach od 23 czerwca]

Jedna z najlepszych komedii „Winny czy niewinny” [w kinach od 23 czerwca]

Francuski film Louisa Garrela „Winny czy niewinny” został uznany przez krytyków i widzów we Francji jedną z najlepszych komedii ubiegłego roku. To zabawna i wzruszająca opowieść o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości. W swoim nowym filmie jeden z największych talentów francuskiego kina Louis Garrel, który występuje w potrójnej roli.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Film „Winny czy niewinny” fabuła

Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie (Anouk Grinberg), kiedy zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość.

Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. Abel, z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence (Noémie Merlant), rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku, a tym samym zdyskredytowanie go w oczach Sylvie. A co jeśli Abel nie ma racji i to właśnie on będzie musiał zmienić zdanie?

Reklama Reklama SU Bałtyk

Film „Winny czy niewinny” [zwiastun]

Film „Winny czy niewinny” w kinach całej Polski już od 23 czerwca.

Reklama Reklama PolisyTravel

Louis Garrel w potrójnej roli

Louis Garrel urodził się w 1983 roku w Paryżu. Aktor, reżyser i scenarzysta filmowy. Pochodzi z artystycznej rodziny, jest synem reżysera Philippe’a Garrela i aktorki Brigitte Sy. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w wieku sześciu lat. Jako aktor współpracował z takimi reżyserami, jak Bernardo Bertolucci (Marzyciele, 2003), Christophe Honoré (Piosenki o miłości, 2007), Xavier Dolan (Wyśnione miłości, 2010) czy Bertrand Bonello (Saint Laurent, 2014).

W 2006 roku za rolę w filmie Zwyczajni kochankowie w reżyserii swego ojca otrzymał Cezara dla najbardziej obiecującego aktora. Ma również ambicje reżyserskie. W pełnym metrażu zadebiutował w 2015 roku filmem Dwóch przyjaciół. Najnowszy projekt – Winny czy niewinny przyniósł mu drugiego w karierze Cezara – za najlepszy scenariusz oryginalny.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

GORĄCE DNI pełen napięcia polityczny thriller [w kinach od 9 czerwca]

Film „PLAN 75” – niepojąca wizja przyszłości osób starszych [ZWIASTUN]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds