GORĄCE DNI pełen napięcia polityczny thriller [w kinach od 9 czerwca]

GORĄCE DNI pełen napięcia polityczny thriller [w kinach od 9 czerwca]

Nowy film Emina Alpera to kolejny dowód na to, że wyrasta on na czołowego obserwatora pełnej wypaczeń tureckiej rzeczywistości. Ubierając opowieść w formułę thrillera, i tym razem nie stroni od politycznych tematów, mówiąc o wszechobecnej korupcji, maczyźmie i niezbędnych kompromisach, które są konsekwencją chęci utrzymania władzy.         

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Gorące dni” fabuła

Po tym jak jego poprzednik zniknął w tajemniczych okolicznościach, Emre zostaje mianowany nowym prokuratorem w niewielkim tureckim miasteczku Yaniklar. Miejscu, które dotknięte jest nie tylko poważnym kryzysem związanym z dostępem do wody, ale też licznymi politycznymi perturbacjami.

Przyjazd pełnego ideałów i oddanego swojej pracy mężczyzny zachwiać może obowiązujące od dawna w miasteczku status quo. Na czele Yaniklar stoi burmistrz, bez wiedzy którego nic nie ma prawa się tu wydarzyć. Kiedy okazuje się, że Emre nie ma zamiaru układać się z miejscową elitą coraz częściej doświadcza oznak wrogości i nerwowych reakcji ze strony ludzi trzymających władzę. Wbrew swojej woli wciągnięty też zostaje w meandry lokalnej polityki.

Sytuacji nie ułatwia zacieśniająca się więź pomiędzy bohaterem a właścicielem opozycyjnej gazety. Niewielkie miasteczko, w którym wszyscy się znają, to wyjątkowo podatny grunt dla rozprzestrzeniających się plotek.

Emin Alper — reżyser

Emin Alper urodził się w 1974 roku w Ermenek, w tureckiej prowincji Karaman. Studiował ekonomię na uniwersytecie w Stambule, jest też doktorem historii nowożytnej Turcji. Jako reżyser zadebiutował w 2012 roku filmem „Za wzgórzem”, który przyniósł mu szereg festiwalowych nagród. Zrealizowana trzy lata później „Blokada” prezentowana była w konkursie głównym weneckiego festiwalu, zdobywając Nagrodę Specjalną Jury. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się jego kolejny film – „Opowieść o trzech siostrach” (2018) pokazywany premierowo na Berlinale i dystrybuowany przez Aurora Films.

Film „Gorące dni” [zwiastun]

Film „Gorące dni” w kinach całej Polski już od 9 czerwca.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach Kina dla seniora organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do kina. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Film „PLAN 75” – niepojąca wizja przyszłości osób starszych [ZWIASTUN]

„Ryś. Król puszczy” nakręcenie tego dokumentu zajęło 9 lat [zwiastun]

CATEGORIES
Share This