Film „PLAN 75” – niepojąca wizja przyszłości osób starszych [ZWIASTUN]

Film „PLAN 75” – niepojąca wizja przyszłości osób starszych [ZWIASTUN]

„PLAN 75” jest poruszającą i mroczną wizją niedalekiej przyszłości. Film łączy w sobie liryczne elementy z ostrym społecznym komentarzem. 

Obraz miał swoją światową premierę w ubiegłym roku w Cannes, na którym został wyróżniony Złotą Kamerą. Film był także oficjalnym japońskim kandydatem do OSCARA. To dzieło jednej z najzdolniejszych japońskich reżyserek – Chie Hayakawa.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„PLAN 75” fabuła

Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią długość życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa.

Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu.

Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.

Film „PLAN 75” [zwiastun]

Film „PLAN 75” w kinach całej Polski już od 26 maja.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach Kina dla seniora organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do kina. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

„Ryś. Król puszczy” nakręcenie tego dokumentu zajęło 9 lat [zwiastun]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds