Taka środa na 44 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Taka środa na 44 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Relacja: środa na 44 Przeglądzie Piosenki Aktorskie, Jacek Bończyk i Karolina Czarnecka.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Karolina Czarnecka

środa na 44 Przeglądzie Piosenki

Karolina Czarnecka, 44 Przegląd Piosenki Aktorskiej, fot. © Jerzy Dudzik

Karolina Czarnecka wystąpiła we Wrocławiu w 2014 i piosenką o narkotykach w szkole „Hera, Koka, Hasz, LSD” zaistniała na polskiej scenie muzycznej. Od tej pory próbuje zdobyć serca publiczności i wybić się na scenie muzycznej. Różne kontrowersyjne pomysły jednak nie zyskują spodziewanego entuzjazmu. Może są zbyt awangardowe? A może Karolina nie posiada tej iskierki, która rozpala publiczność?

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Koncert Freak show

Niby wszystko w spektaklu było. Zaskakujące kostiumy, ostre teksty, głośna muzyka, zaproszeni goście i angielski tytuł Freak show. A jednak wrocławska publiczność, choć tłumnie wypełniła salę, nie poczuła więzi z aktorką. Medium – wiedźma zaskakiwała światłami i bitami, niezłe były modne ostatnio projekcje w tle, ale publiczność pozostała kulturalnie poprawna. Klaskała bez entuzjazmu, słuchała rapu jakaś taka zamyślona? I zdecydowanie nie chciała się śmiać na zawołanie. Czyżby artystka wyprzedzała epokę? A może to my niczym ślimaki w skorupkach nie chcemy się zmieniać i chcemy słuchać rzeczy znanych i powszechnie lubianych. Może zabrakło kilku wulgaryzmów, które publiczność zwykle przykrywa śmiechem. Wszak Karlinie nieobce są kontrowersyjne tytuły jak choćby „Pożar w burdelu” czy żelazne waginy. To zresztą ciekawe zjawisko, dlaczego ludzie śmieją się gdy ktoś przewraca się na scenie. To nie cyrk, to teatr, a na dodatek muzyczny.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Jacek Bończyk, Koncert „Licencja na lirykę”

środa na 44 Przeglądzie Piosenki

Jacek Bończyk, 44 Przegląd Piosenki Aktorskiej, fot. © Jerzy Dudzik

„Licencja na lirykę” to był koncert z poezją Stanisława Staszewskiego, Edwarda Stachury Jacka Kaczmarskiego, Juliana Tuwima, Grzegorza Ciechowskiego, Jacka Bończyka. Trochę świateł, trochę zabawnych i ciekawych biograficznych komentarzy. Wszystko spójne i autorskie. Bez wodotrysków i wielkich emocji, ale przyjemne w odbiorze. Taki cudny wieczór pełen śpiewanej poezji. Jeśli lubicie wieczory z poezją, gitarą i kontrabasem, to ten był idealny.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Nocne życie

Środa na 44 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej to także inne koncerty i spotkania. Dla tych, co kochają nocne życie przypomnienie, przez cały czas trwania 44 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu działa klub festiwalowy gdzie można spotkać gwiazdy festiwalu, ale też posłuchać i bawić się w festiwalowych rytmach. O nowinkach dowiecie się z telewizji festiwalowej tutaj link. Tam też migawki z występów, wywiady, komentarze.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

60 Jazz nad Odrą. Muzycy i melomani czekają z niecierpliwością na koncerty i jam session

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds