Trzymajcie kciuki za zabobony

Trzymajcie kciuki za zabobony

Kochamy zabobony. Choć możecie się oburzać, to trzymanie kciuków jest przecież prośbą o metafizyczne wsparcie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Spis Treści

Kciuki

Niektórzy erudyci zajmujących się rozwojem ludzkości twierdzą, że to właśnie przeciwstawny kciuk przyczynił się do sukcesu rodzaju ludzkiego. To dzięki temu możemy objąć mocno kij i nim przywalić.

Ptaki, szczególnie drapieżne opracowały inną metodę używania szponów do trzymania gałęzi. A jeszcze inne funkcje mają psie łapy i niedźwiedzie pazury. Tam kciuków brak.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Piwo

Każdy używa rąk do czego innego. Robotnicy budowlani słyną z dzierżenia w dłoni puszki piwa, choć pracodawca i inwestor woleliby widzieć w ich dłoniach narzędzia. Kierowcy za to swoje dłonie opierają z gracją na kierownicy, że też im tak wygodnie. Jednak od dłuższego czasu ogromna wręcz populacja używa do pracy zaledwie kilku palców. Do stukania na klawiaturze zwykle wystarczają dwa. Kciuk dla tych samouków stukających w klawiaturę jest palcem zbędnym. Młodzież za to nie wyobraża sobie życia bez zaznaczenia na smartfonie właśnie kciukami krótkich lub dłuższych wiadomości.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Trzymaj kciuki

kciuków

od trzymania kciuki mogą zaniknąć, fot.© Jerzy Dudzik

Ostatnio prezydent trzyma kciuki za sportowców. No cóż, widać wszystko już podpisane i można sobie pozwolić na trochę zabobonów. Może i słusznie, skoro do przysłowiowego trzymania kciuków namawiają wszyscy. I ci, co w niedzielę aktywnie uczestniczą w grillowaniu na świeżym powietrzu i ci, co wtedy trzymają kciuki za ulubionych sportowców. Dobrze, że chociaż premier nie prosi o trzymanie kciuków za pomyślność państwa. Choć ostatnio, gdy zewsząd nas walą, bo i Czesi i Unia i Amerykanie to może lepiej trzymać za pomyślność? Może dzięki tym trzymanym kciukom politycy przestaną nas ośmieszać.

Można odnieść wrażenie, że rząd woli odwoływać się do opatrzności. W końcu amerykański prezydent też często powtarza, „Boże, błogosław Amerykę”.

Kciukiem pokazujemy też okejkę. Jak wszyscy wiedzą, OK to nic specjalnego, zaledwie poprawnie. Gestów z kciukiem jest więcej i zwykle oznaczają coś pozytywnego, dającego energię. Może zatem lepiej kiedy prezentujemy kciuk, niż go trzymamy?

Nie ma żadnego naukowego dowodu na to, że trzymanie kciuków przynosi szczęście i pomyślność. Raczej jeśli chcemy boskiej pomocy, to modlitwa lepsza. Czyżby trzymający kciuki liczy na pomoc innego ducha? W takim sytuacji lepiej od razu wsadzić ręce do kieszeni, nich nie kusi.

Chrzest w Jordanie

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds