Turystyczna perła Warmii i Mazur

Turystyczna perła Warmii i Mazur

Nowa atrakcja Warmii i Mazur zachwyca i przyciąga prawdziwe tłumy. Wieża widokowa wykonana w całości z drewna akacjowego to obowiązkowy punkt na turystycznym szlaku wiodącym przez Polskę północną.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wieża widokowa w Kurzętniku w ośrodku Kurza Góra

Wieża widokowa powstała w Kurzętniku w ośrodku Kurza Góra, który do tej pory słynął z tego, że jest największym ośrodkiem narciarskim na północy kraju.

Na początku bieżącego roku lista atrakcji Kurzej Góry wzbogaciła się o konstrukcję unikatową w skali niemal całego kraju.

— Wieża widokowa na Kurzej Górze jest nieliczną tego typu budowlą w Polsce — mówi Grzegorz Lenartowicz, szef biura prasowego Grupy Pingwina, która skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rekreacyjnych. — Pierwsza wieża powstała w Krynicy Zdroju na terenie ośrodka Słotwiny Arena. Wieża w Kurzętniku jest konstrukcją bliźniaczą.

Wieża widokowa Kurzetnik 2

Jak podkreśla Lenartowicz, pierwsze tygodnie działalności Wieży widokowej w Kurzętniku, tylko potwierdzają, że była to inwestycja potrzebna i trafiona.

— Każdego dnia odwiedzają nas turyści z najodleglejszych zakątków kraju — mówi Lenartowicz. — A w weekendy wieża przeżywa prawdziwe oblężenie, choć muszę od razu uspokoić, że mimo sporej liczby zwiedzających na ścieżce w chmurach, która ma prawie dwa kilometry długości, nie ma tłoku.

Wspomniana ścieżka, która prowadzi na szczyt Wieży widokowej liczy łącznie 1972 metry. Po drodze na zwiedzających czekają instalacje edukacyjne, które nawiązują do czasów średniowiecznych.

1410 bitwa pod … Kurzętnikiem?

— Należy w tym miejscu podkreślić, że pierwotnie to właśnie w Kurzętniku miało dojść do największej średniowiecznej bitwy w 1410 roku. Dlaczego tak się nie stało? Na to pytanie odpowiedź można znaleźć właśnie na ścieżce na Kurzej Górze – mówi Grzegorz Lenartowicz.

Historyczny akcent Wieży widokowej podkreślają także obecni na ścieżce… rycerze, którzy w lśniących zbrojach i strojach nawiązujących do czasów średniowiecznych opowiadają o ówczesnych zwyczajach i tradycjach. Pod okiem wojów można również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy władaniu mieczem lub wybić pamiątkową monetę.

Wieża widokowa w Kurzętniku została wykonana  z drewna akacjowego. Jej konstrukcja zachwyca nie tylko rozmiarem, ale też kunsztem ciesielskim. — Nie trzeba być fanem budownictwa czy nietypowych konstrukcji, aby dostrzec wyjątkowość Wieży widokowej. To miejsce naprawdę zapiera dech — dodaje na zakończenie rzecznik Grupy Pingwina.

Zjeżdżalnie tubingowe w Kurzej Górze

Warto dodać, że Wieża widokowa nie jest jedyną letnią atrakcją Kurzej Góry. Na terenie ośrodka znajduje się największy w Europie kompleks zjeżdżalni tubingowych. Znajdziemy tam sześć zróżnicowanych torów do jazdy z specjalnie przygotowanymi „oponami”. A jeszcze w tym roku na terenie ośrodka ma zostać uruchomiony jedyny w tej części kraju Bike Park z trzema trasami i jedyną w Polsce taśmą wyciągową, dwuosobową o długości 372 metry. Latem taśma wyciąga pieszych i rowerzystów, zimą służyła będzie narciarzom.

Na terenie ośrodka można zrealizować Bon Turystyczny.

9 i 10 lipca 2022 pod Wieżą odbędzie się również BITWA O WIEŻĘ, czyli Ogólnopolski Turniej Rycerski. Zapraszamy!

Więcej informacji: https://wiezawidokowa.pl/

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds