„Tyran” w Pantomimie we Wrocławiu

„Tyran” w Pantomimie we Wrocławiu

Formy teatralne potrafią zaskakiwać. Czy „Tyran” zaskoczy widzów?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wrocławska pantomima

Teatry przezywają wzloty i trochę gorsze okresy. To normalne zjawisko. Wiele zależy od dyrektora i ilości młodych pełnych pomysłów realizatorów. Nawet tak znakomity historycznie jak Wrocławski Teatr Pantomimy przeżywał wzloty i upadki. Czy najnowsza produkcja będzie na miarę takich wydarzeń jak Gilgamesz, czy Rycerze króla Artura? Przekonacie się sami. A temat jest interesujący i życiowy.

Nosferatu

Niemy film Nosferatu – symfonia grozy to klasyka kina grozy od stu lat. Każdy, kto obejrzał, a sądzę, że większość obejrzała z zainteresowaniem ten wybitny niemy film w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua, tutaj link do filmu będzie sobie zadawał pytanie dlaczego. Dlaczego wzorowany na filmie spektakl pantomimy został właśnie teraz przedstawiony publiczności? Czyżby w nawiązaniu do bieżących wydarzeń na świecie? Czy tyran, wcielone w dyktatora zło, znowu zdominowało spokojne życie bogobojnych ludzi? A może tyran to wymagający trener, reżyser, manager, szef wysysający ostatnie krople żywotności z zespołu podległych sobie wykonawców. Żeruje na pomysłach innych i bezwzględnie bez skrupułów wykorzystuje swoją dominująca pozycję.

Reklama Reklama PolisyTravel

Tyran w teatrze

Od greckich czasów teatr miał za zadanie bawić, uczyć i przestrzegać. W zawodach twórczych nasila się ochota do ochrony swoich dokonań intelektualnych. W obecnych czasach jest wyjątkowo łatwo zawłazyć sobie cudzy dorobek intelektualny. Czy „Tyran” jest odpowiedzią na to pytanie? Przekonacie się po obejrzeniu spektaklu.

Jak sobie poradzili z tym problemem wrocławscy mimowie, sprawdzicie na spektaklu ”Tyran”. Premiera już 22 kwietnia w Piekarni. Aktorzy mówią, choć to mimowie, że to teatr, więc będzie i dramatycznie i wesoło. Trudno w to uwierzyć, przecież stroje i scenografia bardziej wampirzo-cmentarna.

O twórcach więcej przeczytacie na stronie teatru tutaj link

Zwróćcie uwagę na wspaniałe kostiumy autorstwa Lidii Kanclerz. Może trochę wzorowane na Rodzinie Adamsów, a może wprost z żurnala mód eleganckich wampirów?

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds