W jakich zabiegach estetycznych wykorzystywane są komórki macierzyste?

W jakich zabiegach estetycznych wykorzystywane są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste nauce i medycynie znane są już od dawna. Ich główne właściwości, to jest zdolność do nieograniczonych podziałów i zdolność do przekształcenia się w dowolny typ komórek w naszym organizmie, otwierają przed nami szerokie perspektywy.

Komórki macierzyste pełnią w naszym organizmie funkcje regeneracyjne, a już teraz trwają badania nad opracowaniem metod wykorzystywania tych komórek przy leczeniu takich chorób, jak liczne nowotwory czy choroby dziedziczne, itp.

Także medycyna estetyczna zobaczyła w komórkach macierzystych dużą szansę na rozwój. Już teraz w gabinetach wykonuje się zabiegi upiększające z wykorzystaniem tych niezwykłych komórek, które każdy z nas ma w swoim organizmie.

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, komórki macierzyste posiadają duże właściwości regeneracyjne, co sprawia, że wykorzystywane są w naszym organizmie do „reperowania” wszelkich usterek i problemów. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że bez tych komórek nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – dzięki ich zdolności do przemiany w inne typy komórek, są one cennym źródłem budulcowym w naszym ciele. Te właściwości regeneracyjne wykorzystywane są właśnie w przypadku zabiegów medycyny estetycznej.

Komórki macierzyste są zatem wykorzystywane przy wszelkich zabiegach, gdzie potrzebna jest skórze regeneracja. Będą to:

  • redukcja rozstępów i blizn;
  • redukcja zmarszczek;
  • ujędrnienie, odmłodzenie skóry, nadanie jej blasku i witalności;
  • redukcja łysiny.

Więcej typów zastosowań komórek macierzystych w medycynie estetycznej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/komorki-macierzyste/.

Jakie są plusy takich terapii?

Największym plusem przy zabiegach z wykorzystaniem komórek macierzystych jest fakt, że są one bezpieczne i możliwe do wykonania u osób, które mogą mieć uczulenia czy nadwrażliwości, które dyskwalifikują je z możliwości skorzystania z innych zabiegów. Komórki macierzyste pobierane są od pacjenta (więc nie istnieje ryzyko odrzucenia) i jeszcze tego samego dnia podane w miejsca objęte terapią. Sam zbieg jest bezbolesny, a efekty utrzymują się na długo. Po zabiegu uzyskujemy skórę gładką, nawilżoną i jędrną, która promienieje i jest wyraźnie odmłodzona. Dlatego też komórki macierzyste często są wykorzystywane przy zabiegach odmładzających skórę na twarzy, szyi czy dłoniach.

Podsumowanie

Komórki macierzyste rewolucjonizują medycynę, także estetyczną, oferując pacjentom świetne efekty przy wysokim stopniu bezpieczeństwa. Dlatego tak wielu pacjentów decyduje się na terapie z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds