Wakacje życia na emeryturze, czyli więcej o Biurze Podróży Aktywny Senior

Wakacje życia na emeryturze, czyli więcej o Biurze Podróży Aktywny Senior

Wypoczynek na emeryturze wcale nie musi ograniczać się do pobytu w polskim sanatorium. Doskonale wie o tym Andrzej Wójcicki, który w 2013 roku zainicjował przedsięwzięcie wspierające wszystkich seniorów, chcących od jesieni życia czegoś więcej. Powstałe z jego idei biuro podróży jest nieszablonową firmą organizującą wycieczki. Jego działania sprzyjają temu, by w końcu słusznie zerwać z krzywdzącym stereotypem, że emerytura wiąże się wyłącznie z wizytami lekarskimi i bawieniem wnuków.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Organizator Turystyki Aktywny Senior

Nazwa biura, czyli Aktywny Senior, idealnie oddaje całą ideę przedsięwzięcia. Firma zajmuje się organizacją wycieczek do najdalszych zakątków świata, działając w oparciu o bezpieczeństwo, indywidualne podejście i dedykowane rozwiązania. Stworzone biuro podróży dla seniorów daje możliwość zwiedzania miejsc nietuzinkowych, takich jak np. Syberia. W ofercie nie brakuje również lokalnych ofert, które przybliżają piękno polskiej ziemi.

Historia stworzonej przez Andrzeja Wójcickiego firmy rozpoczęła się niespełna dekadę temu, kiedy to po 20 latach od przejścia na emeryturę, świeżo upieczony senior zapragnął czegoś więcej. – Przez wiele lat pracowałem w KGHM Polska Miedź w Lubinie jako górnik. Zaraz po przejściu na emeryturę postawiłem wszystko na jedną kartę – sprzedałem mieszkanie i przeprowadziłem się nad morze. Miałem cel, by zacząć życie od nowa. Na początek zaangażowałem się w działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku oraz przy Uniwersytecie Gdańskim. Nie potrafiłem jednak usiedzieć długo w jednym miejscu, jako uniwersytecki KO-wiec, zacząłem więc organizować towarzyskie wycieczki po okolicy, później dalej i dalej. I tak któregoś dnia narodził się pomysł własnej firmy – opowiada Andrzej Wójcicki.

Dokąd nogi poniosą

Dedykowane biuro podróży dla seniorów to gratka dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas według własnych upodobań, oczekiwań czy obecnie posiadanej kondycji. Nad całością, już od samego początku, czuwa wykwalifikowany pilot/przewodnik, który odpowiada za prawidłowy przebieg imprezy turystycznej. Warto dodać, że w przypadku wyjazdów zagranicznych nierzadko Aktywny Senior korzysta ze wsparcia lokalnych przewodników, którzy jeszcze lepiej przedstawiają zwyczaje i kulturę mieszkańców danego regionu.

Organizator turystyki dla seniorów stawia na różnorodne kierunki. W swojej historii ma doświadczenia z popularnych wypraw do Gruzji, Islandii czy Izraela, ale również nieco bliższych, jak polskie góry, Ukraina czy Słowacja. Już niebawem w ofercie mają pojawić się kolejne, egzotyczne kierunki jak Andaluzja, Jordania, Maroko czy Sri Lanka. Warto dodać, że Aktywny Senior organizuje również wyjazdy na zamówienie dla grup zorganizowanych, o które bardzo często proszą Uniwersytety Trzeciego Wieku i kluby seniora.

Seniorzy-Malta-Aktywny-Senior

Seniorzy na Malcie z Biurem Podróży Aktywny Senior

Komfort podstawą wypoczynku

Organizator, seniorom którzy zdecydują się na skorzystanie z jego usług, gwarantuje komfortowe warunki pobytu. Aktywny Senior stawia na bezpieczeństwo i korzystanie z usług rzetelnych pośredników, takich jak renomowane hotele (trzy- i cztero- gwiazdkowe) czy sprawdzeni przewoźnicy. Warto wiedzieć, że wybierając się w podróż, organizator nie skupia się tylko na przewiezieniu wszystkich uczestników i zakwaterowaniu ich w miejscu pobytu. Świadczy o tym fakt korzystania z pomocy lokalnych przewodników. Nie od dziś bowiem wiadomo, że znacznie więcej można wynieść od osób, które na co dzień spotykają się z problemami miejscowych, aniżeli bazują tylko na wiedzy z publikacji turystycznych.

Zakwaterowanie w sprawdzonych obiektach daje z kolei pewność dla uczestników wyprawy zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wygodnych warunków pobytu. Zwyczajowy meldunek w pokojach dwu- lub trzy- osobowych z prywatnymi łazienkami, sprzyja odpoczynkowi i zapewnia komfort w ciągu całego wyjazdu.

Życie zaczyna się na emeryturze!

Ta fraza sprzyjała założycielowi biura podróży. Jak mawia Andrzej Wójcicki –życie zaczyna się na emeryturze, a świat wcale nie musi zwolnić. W ten sposób chce mobilizować wszystkich, którzy myślą, że ich życie skończyło się wraz z przejściem na emeryturę. Jak wiadomo to przecież nieprawda. Przykład wszystkich uczestników podróży to potwierdza. Dalekie kierunki, które do tej pory były nieosiągalne, jak najbardziej są w zasięgu każdego seniora, który zapragnie wybrać się nieco dalej. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by to na emeryturze przeżyć wakacje życia. Egzotyczne podróże to nierzadko okazja do poznania fascynujących kultur, zwiedzenia wyjątkowych miejsc, ale także spotkania niezwykłych ludzi. Zarówno tych miejscowych, jak i współtowarzyszy wyprawy. Jak pokazuje doświadczenie, wielu uczestników tak dobrze czuje się w swoim towarzystwie, że jedna podróż przeradza się w znajomość trwającą na długo po zakończonej wyprawie.

Zainteresowana/ny wakacjami życia na emeryturze? Zapraszamy do kontaktu: Organizator Turystyki Aktywny Senior, Gdańsk ul. Dunikowskiego 9d/14, tel. 663 512 905, strona internetowa Biura Podróży Aktywny Senior: www.ak-sen.pl

Artykuł Partnerski


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds