„Wszystko poszło dobrze” świetny francuski dramat z Sophie Marceau i Charlotte Rampling

„Wszystko poszło dobrze” świetny francuski dramat z Sophie Marceau i Charlotte Rampling

François Ozon („Frantz”, „Dzięki Bogu”, „Podwójny kochanek”) kolejny raz daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. W swoim najnowszym filmie „Wszystko poszło dobrze” sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru opowiadając pełną emocji rodzinną historię.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Sophie Marceau i inne gwiazdy światowego kina

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina, m.in Sophie Marceau, którą reżyser już dawno chciał zaprosić do współpracy, ale ciągle nie udawało im się spotkać na planie. Tym razem się udało i powstał fantastyczny film o skomplikowanych rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji. Jak przyznaje sama aktorka, nie mogła odmówić Ozonowi, gdyż znała zarówno historię będącą inspiracją filmu, jak i Emmanuèle Bernheim, w którą miała się wcielić we „Wszystko poszło dobrze”.

„Wszystko poszło dobrze” historia prawdziwa

Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciólki Ozona, z którą reżyser pracował przy swoich produkcjach. Bernheim zmarła w 2017 roku, a reżyser wielokrotnie podkreślał, że film nakręcił, aby złożyć hołd zmarłej przyjaciółce, a nie jako manifest światopoglądowy.

„Znałem doskonale Emmanuèle i historię jej rodziny. Kiedy dała mi przeczytać książkę, którą napisała po śmierci ojca i zaproponowała przeniesienie jej na ekran, nie byłem na to gotowy. Wiedziałem, że zrobimy piękny, wzruszający film, ale dla obojga nas będzie to bardzo trudne przeżycie. Dlatego odmówiłem. Jednak kiedy Emmanuèle zmarła w 2017 roku, uznałem że jestem jej winien ten film. Chciałem pokazać tę historię i sprawić, że Emmanuèle znów będzie przy mnie, gdyż bardzo przeżyłem jej śmierć” – powiedział w jednym z wywiadów reżyser.

„Wszystko poszło dobrze” fabuła

Akcja filmu „Wszystko poszło dobrze” skupia się wokół rodziny Bernheim. Kiedy nestor rodu, 85-letni André doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu, życie całej familii wywraca się do góry nogami. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi więc swoje córki, by pomogły mu umrzeć. Tyle że we Francji eutanazja jest nielegalna. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

François Ozon zaprosił do współpracy gwiazdy europejskiego kina. Główną rolę powierzył Sophie Marceau. Ojca Emmanuèle, znanego paryskiego kolekcjonera sztuki, zagrał rewelacyjny André Dussollier. W rolę matki głównej bohaterki i słynnej francuskiej rzeźbiarki Claude de Sorii wcieliła się Charlotte Rampling.

Film „Wszystko poszło dobrze” w polskich kinach od 28 stycznia 2022 r. Obejrzyj polski zwiastun. 

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Artykuł Partnerski

Kino dla seniora. Zobacz również

„Benedetta” film legendy światowego kina na polskich ekranach! Kino dla seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds