Wrocławska kultura w internecie. Wydarzenia online

Wrocławska kultura w internecie. Wydarzenia online

Rząd wprowadza kolejne zakazy, więc wrocławska kultura pojawia się internecie. Może macie ochotę dołączyć?

Masz chwilę, to zajrzyj na You Tube lub Facebooka, by przekonać się, co mają do zaoferowania kreatorzy kultury z Wrocławia. Ułożyliśmy wydarzenia w porządku chronologicznym.

Opera Wrocławska online

Już 11 listopada o godz. 19:00 „Straszny dwór”. To z okazji Święta Niepodległości. Spektakl na kanale YouTube Opery Wrocławskiej. W kolejnych dniach Opera Wrocławska także proponuje swoje spektakle.

Reklama Reklama PolisyTravel

Narodowe Forum Muzyki

13 listopada o godz. 19.00 będzie dostępny na:
• na fanpage’u NFM na Facebooku,
• na naszej stronie www.nfm.wroclaw.pl,
• na kanale YouTube NFM,
koncert „Fantazja Carmen”. Orkiestrę poprowadzi maestro Bassem Akiki, partie solowe wykona flecista Jan Krzeszowiec. W programie: G. Bizet I Suita z Arlezjanki, F. Borne Fantaisie brillante na tematy z opery Carmen G. Bizeta, P. Mykietyn 3 for 13, S. Prokofiew Symfonia D-dur op. 25 „Klasyczna”

Reklama Reklama SU Bałtyk

Muzeum Etnograficzne

14.11, (sobota), godz. 15:00 „Makatka. Aktywizm i kontrkultura” wykład Olgi Budzan.
Jak wyglądały banery sufrażystek? O co kobiety walczyły 100 lat temu? W jaki sposób tkanina była obecna i wykorzystywana przez aktywistów i aktywistki dawniej i dziś? Uczestnicy wykładu, oprócz poznania odpowiedzi na te i inne pytania, dowiedzą się także, czym jest np. wspólnotowy aspekt haftowania, jakie są relacje między sztuką a rzemiosłem, a także jaką rolę odgrywa haft we współczesnych ruchach miejskich.
Teraz w czasie domowej izolacji, może to makatki będą formą aktywności?

wrocławska kultura

makatka wywrotowa

Opera Wrocławska online

15 listopada (niedziela), godz. 18.00 – Wieczór Patriotyczny na kanale Opery Wrocławskiej
20 listopada (piątek), godz. 19.00 – La Bohème (Cyganeria)

To tylko w kilku najbliższych dniach. Oczywiście pamiętacie, że od dłuższego czasu Ossolineum zaprasza na wirtualne spotkania do Muzeum Pana Tadeusza.
Przypominamy też, że w dalszym ciągu wydawany jest „Niezbędnik kulturalny”, tutaj link

Jednak jeśli wolicie zagraniczne spektakle, to sporo widowisk znajdziecie na You Tube. Teraz kiedy sklepy pozamykane życie przenosi się do internetu. Dobrze, że mamy chociaż taką możliwość uczestniczenia w kulturze. Przypominamy także, że cały czas możecie bawić się spektaklami z Metropolitan Opera i porównać, gdzie znajduje się wrocławska kultura.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds