Wrocławski Teatr Pantomimy zapowiada 4 premiery

Wrocławski Teatr Pantomimy zapowiada 4 premiery

Zapowiada się ciekawie. Nowa dyrekcja i 4 premiery w nadchodzącym sezonie planuje Wrocławski Teatr Pantomimy

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Premiera w październiku

Dyrekcja ambitnie i bardzo pewnie prezentuje plany na nadchodzący sezon. Zapowiada się ciekawie, a może nawet fascynująco. Już trwają próby nad spektaklem Ballady i romanse. Premiera w październiku. Troje reżyserów będzie interpretowało romantyczne utwory naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza, opisując treści ruchem. Czy mimika będzie decydująca, czy może taniec, a może to muzyka zdominuje spektakl? Jedno już wiemy, zacznie się od wiersza Romantyczność. Tak to ten, co zaczyna się od słów:

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Słuchaj dzieweczko! — Ona nie słucha.

Kiedy ostatnio czytaliście Ballady i romanse? Teraz będzie okazja, by przed spektaklem przypomnieć sobie szkolną lekturę. A może nawet odkryć na nowo. Pierwszy utwór reżyseruje szczęśliwy z powrotu do Pantomimy Piotr Soroka. I bez zbędnej przerwy niemal w biegu przechodzimy do Świtezi.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Fantastyka, czyli Świteź

Szkolne lektury z biegiem lat stają coraz bardziej zatarte w pamięci. Właściwie zostają w pamięci tylko tytuły i jakieś ogólnie przyjęte interpretacje. Po latach warto przeczytać jeszcze raz i zachwycić się formą i błyskotliwymi pomysłami wieszcza. Dorosłe już umysły dostrzegają nagle jak wspaniałe to utwory i cudowna poezja. Jakaż fantazja. Dwa księżyce, jeden na niebie drugi w wodzie i wokół gwiazdy. Jakie to wszystko tajemnicze i plastyczne. Głównym przesłaniem są oczywiście tragiczne losy miasta zamienionego w jezioro i kwiaty. A może dopatrzycie się analogii do współczesnych wydarzeń? Tę część reżyseruje Olga Grzelak.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

„Lilije” — Zbrodnia to niesłychana

Trzecia część reżyseruje Błażej Peszek. „Lilije” to cudowna zabawa słowem pokazująca lekkość i swobodę pióra poety. Nie mówimy na co dzień puchają puchacze, bo już niewielu widziało tę sowę. Bogactwo naszej mowy też jakby się marniało. Czy z równą swobodą co poeta, tancerze przekażą nam treści wiersza? Przekonamy się na premierze. Zapowiada się wspaniale. Czekamy z niecierpliwością na premierę.

„Tyran”

Zanim jeszcze będziecie zdobywać bilety na premiery, przypominamy o wrześniowych spektaklach. W Piekarni w dniach 23, 24 i 25 września Pantomima wystawia rewelacyjne widowisko „Tyran” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego. Świetne kostiumy, rewelacyjna muzyka, cudowny taniec. Pisaliśmy o tym spektaklu, zobacz na dole strony.

Kolejne 3 premiery

W lutym 2023 spektakl na podstawie książki wyróżnionej Nagrodą Bookera 2020 „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucas Rijnevelda. To opowieść o braku miłości i o osamotnieniu w rodzinie. Trudny temat. Zmierzy się z problemem Małgorzata Wdowik w roli reżysera.

Wiosną Cezary Tomaszewski spróbuje przedstawić biografię alpinistki Wandy Rutkiewicz. Czy będzie wspinaczka skałkowa i zwisanie na linach? Przekonamy się podczas spektaklu.

A latem Wrocławski Teatr Pantomimy zaprosi widzów do Ogrodu — Sceny Letniej, by zaprezentować w plenerze w reżyserii Maćko Prusaka „Jesień w Pekinie”. Czy ogród Pantomimy zamieni się w pustynię? Przekonacie się o tym w lecie w czasie premiery. W teatrze mnóstwo rzeczy jest możliwe.

Wrocławski Teatr Pantomimy – Edukacja

Zaplanowany jest bogaty program interdyscyplinarny. Jesienią 2022 roku wróci Akcja: EDUKACJA. Seniorzy z Borku doskonale wiedzą, że w Pantomimie sporo się dzieje. To nie tylko wydarzenia kulturalne, ale też zajęcia dla różnych grup wiekowych. Taniec zamiast codziennej gimnastyki może jest lepszym zachowanie sprawności fizycznej, a na pewno przyjemniejszym. Zaglądajcie na strony https://pantomima.wroc.pl/spektakle/ teatru w poszukiwaniu inspiracji dla swojego hobby.

Zapowiada się wspaniale i czekamy z niecierpliwością na premiery i wydarzenia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy w nadchodzącym sezonie.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Po premierze Tyrana we wrocławskiej Pantomimie

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds