Wydarzenia kulturalne wyszukane w internecie

Wydarzenia kulturalne wyszukane w internecie

W tym tygodniu polecamy różne wydarzenia kulturalne wyszukane w internecie.

Jazztopad

wydarxzenia kulturalne

Jazztopad 2016. fot. Jerzy Dudzik 

Z Wrocławia będą nadawane koncerty jazzowe Jazztopadu. W normalnych czasach o tej mglisto sentymentalnej porze roku, do Wrocławia zjeżdżali jazzmani z całego świata. Na koncertach tłumy melomanów. W tym roku skromniutko, ale na pewno ciekawie. Na dodatek, każdy może sobie posłuchać, a jak mu się nie spodoba, to wystarczy zdjąć z uszu słuchawki i przerzucić się na ulubione seriale.
Program Jazztopadu dodatkowo okrojony przez zakazy, ale może jeszcze coś ulegnie zmianie.

17.11.2020, godz. 20.00
Joanna Duda Trio (w programie znajdą się premierowe kompozycje artystki).
18.11.2020, godz. 20.00
Dominik Wania: Lonely Shadows – premiera

Więcej informacji i transmisje na fanpage’u NFM, na Facebooku, na stronie www.nfm.wroclaw.pl, na kanale YouTube NFM.

Pawilon Czterech Kopuł

Dla spragnionych kontaktów ze sztuką, a może lepiej z twórczością prawie współczesnych artystów polecamy stronę link tutaj . Wystawa nabytki 2020 i stałe ekspozycje mogą sporo osób zainteresować.
Pragnący powiększyć swoją wiedzą o dokonaniach współczesnych twórców powinni zainteresować się wykładami online Agaty Iżykowskiej-Uszczyk. Po wysłuchaniu opowieści Agaty oglądanie i rozumienie wystawy jest zdecydowanie pełniejsze i bogatsze. Seniorzy w innym tempie przyswajają nowe pojęcia, a te wykłady są jakby dostosowane dla tego przedziału wieku i przecież zawsze można powtórzyć wybrane fragmenty. Nabyta wiedza będzie jak znalazł podczas wizyty po pandemii w Pawilonie Czterech Kopuł.

Muzeum Architektury

Jedyne w Polsce muzeum tego typu zaprasza na wystawę o Bauhausie. To trend w sztuce dwudziestego wieku, który teraz po stu latach przeżywa swój renesans. Idea zakładała, że Bauhaus ma być wzorcem dla projektowania miejsc do mieszkania. Wiec domów, sprzętów w mieszkaniach, miejsc pracy i miejsc wypoczynku. O wystawie, o idei Bauhausu, możecie posłuchać i obejrzeć pod tym linkiem tutaj. Być może inaczej wtedy spojrzycie na swoje miejsce zamieszkania.

W Arsenale

Muzeum Miejskie Wrocławia prezentuje „Truso, legenda Bałtyku”. To na tej wystawie zobaczycie jakiej wielkości były łodzie Wikingów i dowiecie się, dlaczego w dwudziestym wieku pojawił się pogląd, że polska państwowość zbudowali wikingowie. Krótką prezentację zapraszającą na wystawę znajdziecie tutaj

Ciekawe jak wyglądała mapa wodna Polski w czasach wikingów i Mieszka I, i którędy przebiegały wodne szlaki handlowe. To dobry temat do rozmyślań w ten jesienny melancholijny czas.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds