Zakopane – miejsce na Twój wypoczynek w tym roku

Zakopane – miejsce na Twój wypoczynek w tym roku

Wakacje w Polsce to w tym roku najlepsza propozycja zwłaszcza dla seniorów, którzy w sposób szczególny powinni chronić się przed koronawirusem. Morze, góry, jeziora – naprawdę mamy z czego wybierać. Szczególnie polecamy piękne Tatry z noclegami w komfortowej Wilii Widokowej Wojnar.

Każdy z nas kojarzy zdjęcia z rajskich plaż, na których widoczna jest krystalicznie czysta woda, hamak i wytwornie przystrojony drink z palemką. Wydaje się, że to raj na ziemi, ale czy na pewno ten raj jest osiągalny w tym roku? Pora zwolnić, zatrzymać się, nie uciekać myślami w nieznane i dość często nieosiągalne, ale dostrzec piękno tego, co posiadamy w zasięgu naszej ojczyzny.

Wypoczynek w naszych wspaniałych Tatrach jest idealną propozycją dla tych, którzy chcą bezpiecznie odpocząć. Znajdziemy tu specyficzną i jedyną w swoim rodzaju florę i faunę, których nie spotkamy w innych miejscach Polski. To właśnie na Podhalu zobaczymy m.in. szafran spiski inaczej nazywany krokusem, który kwitnie od marca i jest zwiastunem wiosny w Tatrach, szarotkę kwitnącą w lipcu i sierpniu czy kosodrzewinę, czyli sosnę górską. Kozice i sarny coraz częściej schodzą aż do centrum miasta i są wspaniałymi obiektami do robienia zdjęć. Możemy też spotkać świstaki czy zobaczyć orła przedniego, którego rozpiętość skrzydeł przekracza aż dwa metry!

Co zwiedzić w Zakopanem?

Fauna i flora to nie wszystko co oferują góry, to również cudowne widoki niczym z okładek magazynów podróżniczych. A jeśli mamy ochotę na zwiedzanie urokliwego Podhala, w Zakopanem oprócz najsłynniejszej ulicy Krupówki możemy wybierać spośród wielu innych atrakcji. Możemy wybrać się np. do Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba, Muzeum Tatrzańskiego dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum słynnego kompozytora Karola Szymanowskiego czy Muzeum poety Jana Kasprowicza. Chętni wiedzy na temat flory powinni odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, warte obejrzenia są także Teatr Stanisława Witkiewicza, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znana na cały świat Wielka Krokiew – największa skocznia narciarska w Polsce.

Pokoje z widokiem na panoramę Tatr

Gdzie zatrzymać się, planując urlop w Zakopanem? Willa Widokowa Wojnar  to miejsce, z którego z łatwością dostaniemy się zarówno do tatrzańskich szlaków, jak i innych atrakcji Podhala. Znajduje się w górnej części Zakopanego, sąsiaduje z Parkiem Tatrzańskim oraz jest oddalona od ruchliwej ulicy, dzięki czemu odpoczniemy po całodziennym zwiedzaniu.

Willa Widokowa Wojnar, Zakopane

Tym co wyróżnia Willę Widokową Wojnar spośród innych obiektów noclegowych jest przede wszystkim domowa atmosfera połączona z góralską gościnnością. Z prawie każdego pokoju rozciąga się piękna panorama Tatr, a wszystkie posiłki regionalnej kuchni gotowane są ze świeżych produktów. Turyści za każdym razem chwalą domowe wypieki będące deserem do pysznego obiadu. Skorzystamy tu również z profesjonalnej rehabilitacji, prywatnie lub z dofinansowaniem PFRON. Wykwalifikowana kadra dobierze oraz przeprowadzi zabiegi, które na pewno przyczynią się do naszego powrotu do zdrowia i wzmocnienia kondycji fizycznej.

W ośrodku znajdują się także basen, jacuzzi i sauna, z których mogą korzystać wszyscy goście willi. Co ważne, obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (winda, poręcze).
Zobaczmy się zatem w Zakopanem, łącząc wypoczynek z poprawą stanu zdrowia w Willi Widokowej Wojnar.

Rezerwacje, pytania. Zadzwoń: +48 18 20 190 90

Pokój (wnętrze) Willa Widokowa Wojnar, Zakopane

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds