Zdrowa Głowa Seniora
Zarażają pozytywnym myśleniem – są nastawieni na pomaganie osobom w wieku szkolnym. Pomagają rodzicom zadbać o dzieci. Pomagają szkołom lepiej zorganizować nauczanie. Nauczają, jak myśleć pozytywnie. Są pełni entuzjazmu i energii. Dlatego prezentujemy Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Dlaczego na łamach Gazety Senior piszemy o programach dla młodzieży? Dostrzega się problem sfrustrowanej i nieradzącej sobie ze stresem młodzieży, tempem zmian zachodzącym w codziennym życiu, stygmatyzacją, która prowadzi do umniejszania znaczenia zaburzeń psychicznych. Często słyszymy określenie „mam doła” albo „to był gorszy dzień”. Jak to się dzieje, że jednego dnia wszystko układa się „jak po maśle”, a innego „jak po grudzie”? Czy to zależy od naszego nastawienia, czy można sobie z tym poradzić?
Można próbować, a na pewno trzeba o tym rozmawiać. Jesteśmy tacy, jak nas widzą, jesteśmy tym, co mówimy, więc aby istnieć, trzeba się komunikować. Zamykanie się w sobie prowadzi do wykluczenia ze społeczeństwa. Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej prowadzi szkolenia dla nauczycieli, uruchamia specjalną aplikację dla uczniów ułatwiającą zbieranie materiału do rozmowy z psychologiem szkolnym.
Celebryci o optymizmie
Już 30 listopada swoją premierę będzie miał program internetowy, w którym aktorzy, piosenkarze i celebryci znani z telewizji rozmawiają na tematy dotyczące zdrowia psychicznego. Zaproszenie do programu przyjęli: Edyta Górniak, Barbara Kurdej-Szatan, Majka Jeżowska, Ela Romanowska, Jula, Lanberry, Antek Smykiewicz, Kacper Kuszewski, Patryk Kumór, Sound’n’Grace, Marek Kaliszuk, Piotr Gacek, Margaret, Michał Szpak oraz Dawid Kwiatkowski.
„Myślę pozytywnie” to próba lepszego radzenia sobie w codzienności i zwalczania stereotypów, ze wahania nastroju to nic nieznaczące epizody. Więc jeśli wnuki są przygnębione i zamknięte w sobie, jeśli dzieci nie radzą sobie z wychowaniem, jeśli targają wami rozterki, to może warto zajrzeć na stronę www.myslepozytywnie.pl i skorzystać z dostępnych tam szkoleń i narzędzi. Jedno pewne – warto „myśleć pozytywnie” bez względu na wiek.
7 przykazań na Nowy Rok
Czy wiesz, że posiadanie pasji pozwala na:
1. Znalezienie przyjemnego i produktywnego czasu w ciągu dnia, szczególnie dla tych, którzy czują się zmęczeni i przepracowani.
2. Zmniejszenie poziomu stresu – pasja i poszukiwanie nowych wyzwań pozwalają na doświadczanie ekscytacji, czyli tzw. pozytywnego stresu.
3. Poszerzanie osobistych horyzontów i grona znajomych to fantastyczny sposób na poznawanie nowych ludzi i miejsc.
4. Poprawę nastroju i relaks.
5. Widzenie siebie w pozytywnym świetle.
6. Więcej pasji – mniej zmęczenia, zwłaszcza jeśli Twoje hobby związane jest z aktywnością fizyczną, bo zmęczone mięśnie relaksują przemęczony umysł.
7. Lepsze zarządzanie czasem – bo jeśli Ci na czymś zależy, będziesz organizować swój czas tak, aby wygospodarować więcej czasu na ulubione aktywności.
Takiego podejścia życzymy naszym Czytelnikom w Nowym 2018 Roku!
autor: Jerzy Dudzik
- XXXII Targi Książki Historycznejw Warszawie (28.11 – 01.12). Wstęp wolny. - 28 listopada, 2024
- „Gazeta Senior” – grudzień 2024 [12/2024]: Sprawdź, co w numerze! - 27 listopada, 2024
- Wrocławskie Dni Gerontologii: dla seniorów, opiekunów i wszystkich zainteresowanych [15-16 listopada] - 7 listopada, 2024