21 Millennium Docs Against Gravity

21 Millennium Docs Against Gravity

Trwa festiwal 21 Millennium Docs Against Gravity,  wspaniała impreza dla miłośników filmu dokumentalnego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Miejsce

W Warszawie i sześciu dużych miastach w kraju trwa festiwal filmów dokumentalnych. To ogromna ilość seansów filmowych przez wiele godzin każdego dnia. Jeśli masz dużo czasu, to możesz kupić karnet i zamieszkać w kinie na kilka festiwalowych dni. Warunki bytowe dość wygodne, klimatyzacja, napoje, drobne przekąski i moc wrażeń. Kino przetrwało, choć wielu wróżyło już koniec kinowych sal wraz z nastaniem telewizji. Prędzej telewizja zostanie zastąpiona przez Internet, niż z miejskiego krajobrazu znikną kina.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Konkursy

Festiwal to konkursy i nagrody. Już samo pokazanie filmu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity jest nagrodą dla twórców. A do tego dochodzą jeszcze nagrody pieniężne, choć raczej symboliczne. Jeśli interesują Was konkursy i nagrody to więcej tutaj link .

Wrocław i „Ostatnia wyprawa”

We Wrocławiu festiwal zaczął się 10 maja filmem „Ostatnia wyprawa” o Wandzie Rutkiewicz. Eliza Kubarska, reżyserka filmy, zebrała mnóstwo materiałów archiwalnych i jak przystało na człowieka gór, pokazała sporo wspaniałych kadrów związanych z górami. Ten patchwork ogląda się całkiem przyjemnie i wzbudza zainteresowanie. Czy obraz Wandy Rutkiewicz, pierwszej kobiety świata na najwyższych szczytach ziemi jest prawdziwy? Aleksander Lwow, himalaista po spektaklu powiedział, że film buduje legendą Wandy. A nas, widzów, może zastanawiać, komu zależy na kreowaniu legendy o Wandzie Rutkiewicz i daje na to pieniądze. W filmie zobaczycie też wspomnienia ludności miejscowej i Szerpów, którzy pomagali Wandzie Rutkiewicz zdobywać ośmiotysięczniki.

Jacy jesteśmy

Podstawowe pytanie, które zadają sobie często ludzie myślący, w chwilach na refleksje, może brzmieć, jacy jesteśmy. Odpowiedzią standardową jest różnorodni. Z drugiej strony od dziecka uczymy się poprzez naśladowanie. To ilość interakcji innymi osobami nas kształtuje. Możliwe, że na nasze zachowania i budowanie tożsamości mają wpływ obejrzane filmy. Badacze zachowań ludzkich oczywiście starają się zbadać naukowymi metodami, jak reagujemy na postawy innych osób pokazywane w filmie i teatrze. Czy w ten sposób można wywierać wpływ na zachowania społeczne? Można, i władza o tym wie.

21 Millennium Docs Against Gravity  on-line

Od 21 maja będzie można oglądać filmy Millennium Docs Against Gravity  w Internecie. Są tacy, co wolą w zaciszu domowym rozkoszować się dokumentalnymi obrazami. Są też tacy, co wyjście do kina uważają za lepszą formę przeżywania i poznawania cudzych zachowań. Wspólne oglądanie i rozmowy po seansie mają swój urok. Współczesne technologie zapewniają nam w tym zakresie ogromną swobodę.

Na Dolnym Śląsku

Także w Wałbrzychu, jeleniej Górze, Legnicy będzie można obejrzeć filmy w ramach 21 Millennium Docs Against Gravity. Wszystko znajdziecie na tej stronie tutaj link Także dla Seniorów  przewidziano specjalnie dedykowane seanse. We Wrocławiu w trakcie trwania festiwalu działa klub festiwalowy, gdzie można spotkać się z twórcami. W sprzedaży są także festiwalowe gadżety.

Takie festiwale to także możliwość nawiązywania nowych znajomości i prowadzenia rozmów z nieznajomymi na festiwalowe tematy.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

Po co chodzi się do kina? [Felieton: okiem seniora]

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds